.

.

Роуз Moda Оглавник Црна Бал Backless Формално Долго Вечер Фустан Блескавата Вечерни Фустани 2018

Роуз Moda Оглавник Црна Бал Backless Формално Долго Вечер Фустан Блескавата Вечерни Фустани 2018

DEN 6912.00
DEN 7680.00
-10 %
Достапност

100% Вистински Фотографии направени од страна на Роуз Moda, подуени бал со bling здолниште. Секогаш се некој друг да се прават мерења за вас : мерење на себе ќе даде неточни бројки и може да доведе до разочарување .
Како да се направи кориснички цел :
Ве молиме изберете било која големина и боја, и оставете го вашиот детални мерења/боја како имајте на ум кога се одржи редот.
Без разлика дали ќе изберете стандардна големина или ни даде вашиот сопствен мерења , сите наши фустани се лично прилагодена за вас од нула.
Подолу е само водич. Мерка со undergarments слични на оние кои ќе носат со вашиот фустан, дали не се мерат во однос на другите облека. Ви благодариме. Ние ви препорачуваме секогаш кога е можно, ќе добие квалификувани seamstress да се измери вашиот фустан големина. Проверете vedio за да ги видите прекрасните здолниште.
Ве молиме проверете ја вашата детална големини agiants нашите големината на табелата за да го изберат вистинскиот, ако имате било двојно, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Боја На Графикон :
Фустан е наменска и може да се направи во било која боја од бојата на табелата во прилог подолу, или ако ви треба различни бои, ве молиме да се чувствуваат слободни да побарате од продавачот.

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16
Повод:
Формално Вечер
Тип На Објект:
Вечерните Фустани
Sleeve Стил:
Исклучување на Рамо
Вграден Градник:
Yes
Број На Модел На:
црна бал rm0004
Деколте:
Оглавник
Декорација:
Цвеќиња
Вистински Слики:
Yes
Воз:
Капелата Воз
Силуета:
Бал
Ткаенина Тип:
tulle
Материјал:
Полиестер
Бренд Име:
Роуз Moda
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Моден Елемент:
Кроена
is_customized:
Yes
Фустани Должина:
Кат Должина
Половината:
Природни
боја:
Бела, Боја На Слонова Коска, Шампањ, Црвена, Црна, Розова, Златна, Зелена, Сопствени Направени
Ткаенини:
100% polyster
Брзаат Услуга:
прифатете
Слика Тип:
Референца Слики
R

Производи во категоријата