.

.

3Pcs/Set Peony Лист од не ' Рѓосувачки Челик Машина Флорални Лист Декорација Колаче Машина Фондан Cupcake Чоколадо Мувла Заболување на Паста Алатка

3Pcs/Set Peony Лист од не ' Рѓосувачки Челик Машина Флорални Лист Декорација Колаче Машина Фондан Cupcake

DEN 101.00
DEN 144.00
-30 %
Достапност

8 cm
Материјал : 100% храна одделение од нерѓосувачки челик
1set=3pcs
Да се создаде Peony Лисја како што е прикажано,употребата на petal паста/заболување на паста се препорачува.
Главната Опис :
Торта Декорација Фондан 3 PCS Нерѓосувачки Челик Цвет Машина Peony Остава Колаче Машина Флорални Лист Petal Заболување на Паста Бисквит Мувла
Големина на : 9.
ИНСТРУКЦИИ Жичен Цвеќиња
1.
ИНСТРУКЦИИ Unwired Цвеќиња
1.Нишка на секој слој во сврти кон жица обезбедување со вода/заболување на лепак и крцкањето цврсто на своето место.Отсечени три цветни форми, користејќи еден големина на машина.Мувла на bud форма и да го прикачите на крајот на зависник 26g жица.Место bulbulous конус моделирање алатка или коктел се држи на работ на petal и се тркалаат назад и напред да волан и форма.Заврши цвет со приклучување на три слоеви на ливчиња заедно користење на вода/заболување на лепак.Додадете calyx и бои како што се бара.Користење на sugarcraft нож,направи голем број на мали прекини околу работ на ливчиња.
Овие секачи, исто така може да се користи за да се создаде различни отсечени дизајни и фантазија цвеќиња со користење на опсег на јадење и не-јастиви материјали.
Answer : ___________________________ NOTE : Алатки кои се користат со прехранбени производи треба да се чува одделно од оние кои се користат со непрехранбени материјали e.

Тип:
Торта Алатки
сертификација:
ЕЕЗ,SGS,LFGB,ОД FDA
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Број На Модел На:
GS1079
Бренд Име:
Jasmylife
Торта Алатки Тип:
Габи,
feature1:
Цветни Лист Машина
Карактеристика 2:
нерѓосувачки челик peony лист машина
КОЛИЧИНА:
3pcs
Материјал:
100% foodgrade нерѓосувачки челик
R

Производи во категоријата