.

.

Тип-c до Помошен Звук Card5.1External Стерео USB C Микрофон приклучок за Слушалки Микрофон Звучник 3.5 mm Аудио Џек Адаптер за Лаптоп паметен телефон

Тип-c до Помошен Звук Card5.1External Стерео USB C Микрофон приклучок за Слушалки Микрофон Звучник 3.5

DEN 380.00
DEN 431.52
-12 %
Достапност


Не возачите потребно.5 mm аудио џек.1 Тип-c Надворешни Стерео Звук Адаптер усвои Напредни C-Медиумите ИК технологија за оптимален квалитет на звукот и уред перформанси.1/8/7/Vista/XP, Mac OS X,PS4, Linux,и Google Chromebook. Тоа може да се заобиколат на неисправни звучна картичка или погрешни 3.1 Тип-c до Помошен Стерео Аудио Адаптер x 1pc
Предност :
Решавање на компјутер со само еден аудио приклучок, или да го замени веќе оштетени звучна картичка
. Целосно plug and play.
Во меѓувреме, некои лаптопи или на ultrabooks само комбинираат приклучок за слушалки и микрофон во еден 3.1 Тип-c Thunderbolt 3 за да Помошен Звучна Картичка Вовед.1 Тип-c до Помошен Адаптер Звучна Картичка овозможи Тип-c Интерфејс за приклучок во друга насока,лесно да се приклучиш.5 mm Аудио Џек Кабел Адаптер за Лаптоп Слободен Диск
USB 3.1 Тип-c Thunderbolt 3 Машки
- Слушалка/Звучник Конектор (Зелено) : 3.5 мм аудио приклучок на вашиот лаптоп/десктоп систем и ја поврати аудио функција за вас.5 TRS конектор (не TS)
Во Кутија
Cable Deconn USB3.Тип-c до Помошен Звучна Картичка 5.Windows Површина 3 про,Малина Пи итн.5 mm Женски
- Приклучок за микрофон (Розева) : 3.1 Тип-c Аудио Адаптер вклучува стерео приклучок за слушалки излез џек и моно микрофон текст џек.5 mm Женски
-Кабел Должина : 15cm
-Чипсет : C-Медиуми
Системски побарувања
* Windows 10
* Windows 8
* Windows 7
* Windows Vista
* Windows XP
* Mac OS 8.

Должина:
thunderbolt3 Adapter
Примена:
Говорник,Компјутер,Засилувач,Multimedia (Мултимедија), Следи
Тип:
Аудио Продолжување Мозок,ПОМОШЕН Кабли,Коаксијален Кабли,Speakon,Тип-C Кабли
Пакување:
Polybag
Конектор Б:
ПОМОШЕН,Speakon,Thunderbolt 3,Џек,Тип-В
Конектор A:
Тип-C,ПОМОШЕН,Thunderbolt 3,Џек,Speakon
Пакет:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Функција:
USB3.1
Број На Модел На:
тип c до 3,5 mm приклучок за слушалки продолжување кабел
Бренд Име:
CableDeconn
оклопна:
Плетенка
Пол:
Машко-Женски
Надворешниот Дијаметар:
4.5
Полнење Во Боја:
белата и злато
Адаптер Тип:
USB Тип-c Машки да Микрофон Звучник 3.5 mm Аудио Џек Адаптер Кабел
Нов Тип-c Compatiable Уред:
Новиот Macbook ,Google Chromebook Pixel и други уред со Тип-c Инте
Влезен Интерфејс:
USB 3.1 Тип-c Thunderbolt 3 Компатибилен
Излезен Интерфејс:
Помошен Звучна Картичка Звук Продолжување
Пол:
Машко-Женски
R

Производи во категоријата