.

.

ТОПЛА продажба -50~70C 10%~99%RH LCD Дигитален Термометар Hygrometer Температура Влажност Метар 40% попуст

ТОПЛА продажба -50~70C 10%~99%RH LCD Дигитален Термометар Hygrometer Температура Влажност Метар 40% попуст

DEN 7192.00
DEN 11600.16
-38 %
Достапност


2017 Нови Мини Термометар Влажност Тестер : https : //www.aliexpress.com/store/product/2015-New-Mini-Thermometer-Humidity-Tester-Hygrometer-Temp-Gauge-Temperature-Meter/408984_32340280264.html?spm=2114.12010615.0.0.41c27a08 ICAVmg
ТОПЛА продажба -50~70 C 10%~99%RH LCD Дигитален Термометар Hygrometer Температура Влажност Метар
Карактеристики : Item состојба : Нова. Боја : Црна или Бела Количина : 1 BUC. Мерење на Влажност Опсег : 10%RH ~ 99%RH Влажност Точност : ± 5% Влажност Резолуција на Екранот : 1%RH Мерење на Температура Опсег : -50 C~+70 C Температура Точност : ± 1 C Температура на Екранот Резолуција : 0.1 В . Оперативен Напон : 1 x 1.5 V копчето мобилен Батеријата. Моќ со 1pcs или 2 парчиња LR44 копчето батерии. (Не се Вклучени) Производ големина : 48mm x 28.6 mm x 15.2 mm. Висок Квалитет Hygrometer, прекрасен алатки за Внатрешна, Надворешна, Дома, во Училница, Библиотека итн.
Пакети : 1 x Дигитален LCD Hygrometer

Дисплеј Тип:
Дигитални
Теорија:
температурата контролер
Бренд Име:
JUANJUAN
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Моќност Тип:
Копчето Батеријата
Употреба:
Апарати за домаќинство
Стил:
Рачни
Макс Мерење На Температурата:
50°C - 69°C
Број На Модел На:
02
R

Производи во категоријата