.

.

Z Модерна Едноставна Спалната соба Полна Алуминиум Рачно Ткаени Светилка Сенка Lmported LED Чип Кружни Дневна Соба и трпезарија LED Таванот Светилка

Z Модерна Едноставна Спалната соба Полна Алуминиум Рачно Ткаени Светилка Сенка Lmported LED Чип Кружни

DEN 12729.00
DEN 15153.12
-16 %
Достапност


Z Модерна Едноставна Спалната соба Полна Алуминиум Рачно Ткаени Светилка Сенка Lmported LED Чип Кружни Дневна Соба и трпезарија LED Таванот Светилка
големина на :
дијаметар 50cm 24w применуваат 8-18 квадратни метри
дијаметар 80см 60w применуваат 18-30 квадратни метри
материјал : Огледало нерѓосувачки челик панел, светилка маска направена од сите алуминиум материјал со рака,со Користење на увезената LED чип, заштеда на Енергија и долг живот.
напон : 110 V-120 V,220 V-240 V
Обезбедување На Квалитет :
(1)Секој produst е рачно изработени од себе.
(2)Дизајн на секој производ е модерен,оригинални и креативни.
(3)ние гарантираме за квалитетот на било која стока цврсто пред превозот надвор.
Пакување : производот од пакување (пена + high-пет жолти kraft хартија ) пакување, транспорт безбедност
Инсталација : Кога ќе се инсталира овој светлина инсталација, ве молиме прочитајте ги инструкциите, и во строга согласност со инструкциите на инсталација чекори за да се избегне непотребно оштетување на најдобар професионален електричар за инсталирање, светилки скапоцености, ве молиме ги споделите со семејството да го придружува инсталација

Боја На Каросеријата:
D50cm топло бела, D50cm ладна бела, D80cm топло бела, D80cm ладно бела
Тип На Објект:
таванот светла
Техника:
Рачно Плетени
Карактеристики:
Модерна
Тело Материјал:
Алуминиум,Од Не ' Рѓосувачки Челик
Употреба:
празник
Гаранција:
3 Години
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Извор На Светлина:
LED Светилки
Број на извори на светлина:
8
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Примена:
Кревет Во Соба
Заврши:
Бранеа Од Нерѓосувачки
сертификација:
CCC,УЛ
Е dimmable:
Yes
Осветлување Област:
10-15square метри
Стил:
Модерна
База Тип:
E14
Напон:
90-260V
Материјал:
Алуминиум
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
62701
R

Производи во категоријата