.

.

KUS Брод Tachometer Со LCD Дигитален Hourmeter Морски Outboard Дизел Мотор Мотор Генератор Tacho Метар Мерач 12V/24V 8000 ВРТЕЖИ во минута

KUS Брод Tachometer Со LCD Дигитален Hourmeter Морски Outboard Дизел Мотор Мотор Генератор Tacho Метар

DEN 2684.00
DEN 3355.20
-20 %
Достапност


*Користи stepper мотор на возачите за да се прикаже брзината на возилото.
*Висока прецизност, одлична сигурност и универзална компатибилност
*Рамки Материјал : SUS316,Двоен слој анти-fogging стакло
*Инсталација Димензија : 85mm(3 3/8")
*Инсталација : код мерач да baseboard директно со рака
*Приклучок : интегрираат 12 V/24 V patchcord
*Позадина светло, Црвено или Жолто
*Укажува Опсег : 0~8000rpm
*Работен Напон : 12/24 V
*Заштита одделение : IP67 за предна страна;IP65 за задната страна
* Јачина : 0.5-250
Заштита одделение е IP67, целото тело е целосно водоотпорен;
Одлична antifogging функција;
316 од не ' Рѓосувачки челик рамки со криви стакло;
Лесен за Инсталација од страна на мулти-pliug приклучок за поврзување начин;
Црвена и жолта dual-боја на позадина светлина, може да се choosed;
Се движат магнет колосек треба за да се поврзете со екстра отпорници за 8 V-16 V работен напон

Бренд Име:
KUS
Производителот Дел Број:
FMHB-БС-8KL
Објектот Должина:
15
Објектот Ширина:
9
Објектот Висина:
9
Објектот Тежина:
0.5
Материјал Тип:
Нерѓосувачки челик & пластика
Специјални Функции:
IP65 Водоотпорен, Stepper Мотор
Осветленост Дел Број:
FMHB-БС-8KL
Земја/Регион на Производство:
Кина
Поставување на Возило:
ПРЕД
Брзина на односот на:
0.5-250
Опсег:
0-8000RPM
рамки:
Нерѓосувачки Челик
Mtg Дупка:
3-3/8
Лице:
Црна
Работни Volt:
12/24V
R

Производи во категоријата