.

.

7INCH Висока Моќност Круг LED Автоматски Светла за Џипови JK 80W Печат Зрак Мотор LED Светла

7INCH Висока Моќност Круг LED Автоматски Светла за Џипови JK 80W Печат Зрак Мотор LED Светла

DEN 7309.00
DEN 7776.00
-6 %
Достапност

Ве молиме забелешка светилка тело боја вас.00 ЗАСИЛУВАЧИ@24v DC
Ниска Зрак 1.00 [email protected] DC
Висока Зрачна 2.2 [email protected] DC
Круг 80 W led светлата Функција :
Fetures на овој 7 инчен led светлата за џипови .
7 INCH Висока Моќност Круг LED Автоматски Светла за Џипови JK 80 W Печат Зрак LED
Мотоцикл Светлата
Со Производот :
7inch Висок/Низок led светлата за Wrangler
Спецификација :
Тип : Џипови LED Светла
Вати : 80 W
Текст : 12-24 V DC
Оперативен Напон : 10-30 V DC
Прозрачна Флукс : 3000 [email protected]висока зрак, 2000 [email protected]ниска зрак
Конектор : H4/H13 (Земјата и Висока Зрачна)
Домување Материјал : Алуминиум
Леќа Шема : Висок & Ниска Зрак
Леќа Материјал : Polycabonate
Домување Материјал : Умре-Фрлија Алуминиум
Монтажа : Заменува PAR56 фарови
Температура на бојата : 6000-6500 K
Висока Зрачна 4.80 W енергија, супер-светли
3.

Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Температура На Боја:
6000K
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Бренд Име:
JVISION
Wattage:
80W
Автомобил Марка:
Jeep wrangler харли
Лер Зрак Тип:
Комбо
Напон:
12V
Тип Socket:
H4
Led Чип Производител:
Кри
За Автомобил Светилка:
Фарови
Автомобил модел:
jeep wrangler
Име на производ:
7inch 80W led светла
моќност:
80W
Факултативна Боја:
црна/сребрена
Напон:
10-30V DC
Температура На Боја:
6000K
Водоотпорен го оценувате :
IP 67
materical:
Diecast алуминиум домување
Лумен:
5700LM
Работен век:
повеќе од 30000 часа
Примена:
за wrangler мотоцикл
R

Производи во категоријата