.

.

AutoEC 2x автомобил led h1 фарови 4014 smd магла светлината леќа 30 чипови p14.5s дење работи светилка светилки стил бела DC12v #LJ63

AutoEC 2x автомобил led h1 фарови 4014 smd магла светлината леќа 30 чипови p14.5s дење работи светилка

DEN 296.00
DEN 318.24
-7 %
Достапност

Зелена заштита на животната средина : рециклажа на отпадот, нема загадување, не е како флуоресцентни светилки содржи хг. Долг живот. Чиста боја, со убав изглед. Одржување Слободни, Лесна Инсталација;
2. База Тип : H1 4014 30 LED кол : 30 smd LED Type : Супер светло 4014 LED Чипови Моќ : 3 Watts (Целосна) Тековна : 0.и пак сигнал светлина
3156
Опашката светлина, обратна светлина и да се сврти светлина
3157
Стоп светло, кочница светлина и да се сврти светлина ( возење светилка+кочница светлина, возење светилка+пак јачина на светлина)
Festoon/Купола
Pate број светлина, читање светлина и таванот светлина
H1/H3/H4/H7/H11/9005/9006
Правец на ветер : светлина
Ве молиме проверете led светло база тип на вашето возило да се потврди ако светилки ќе одговара на тоа. Висок Интензитет;
8. Ниска Потрошувачка на Енергија; Заштеда на енергија и заштита на животната средина. Енергијата на ЛЕР е 1/10 од традиционалните халоген светилка, тоа може подобро да ја заштитите електрони коло и зачувување на нафта. Имаат ефект на замени блескаво светилки : сега глобалното исклучување, да се забрани блескаво светилки, оваа LED светилки за да го замените блескаво сијалица. Безбедност : calorific вредност е многу мала, не многу жешко како волфрам светилки со вжарено, ќе не изгори.
h1 4014 30 smd
светлата , магла светлина ,дење работи светлина
За замена на Сигнал, Пак, Кочница, Паркинг, Опашка, светилки drl светла за Магла, итн.

Емитуваат Боја:
Бела
Тип Socket:
H1
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Wattage:
1-2w
Бренд Име:
AutoEC
Температура На Боја:
6000K
Автомобил Марка:
Универзална
Лер Зрак Тип:
Поплави
Напон:
12V
Чип Собранието Тип:
SMD
Автомобил модел:
Универзална
ItemType:
H1 4014 30
Led количина:
30 smd
LED тип:
Супер светло 4014 LED Чипови
База Тип:
H1
Напон:
dc 12v
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Тежина:
9g
моќност:
3 Watts (Целосна)
тековната:
0.26 На
Употреба:
правец на ветер
R

Производи во категоријата