.

.

SAFEVIEW LED H4 hi-lo светлата 12V H7 6000K сијалица H11 HB3 9005 9006 Мотоцикл главата светилка 30W 4200LM за CSP СЕУЛ WICOP LED Чип

SAFEVIEW LED H4 hi-lo светлата 12V H7 6000K сијалица H11 HB3 9005 9006 Мотоцикл главата светилка 30W

DEN 1548.00
DEN 2538.24
-39 %
Достапност

Не ставајте запаливи материјали, како што се хартија, текстил или со други материјали , во близина на LED сијалица.
- Не се изложуваат на површината на LED сијалица да прашина или масла, или да предизвика површината за да сноси шок или на друг начин да станат оштетени.
Топлината тоне се прекриени со трајни и мала тежина Алуминиум.
Најголемите Предности :
Супер xenon 5000 K 6000 K белата светлина,повеќето нежна боја температура со совршен фокус места и осветлување визија
Про-Турбо LED користи Со CSP СЕУЛ WICOP LED Чип
Усвојување на Висока технологија Зрак за да се обезбеди добра зрак шема Високо Ефикасни Топлина Дисипација Структура, 6063 алуминиум материјал за брзо ладење Материјал систем за ладење, без бучава Висока effecient дисипација на топлина за безбедноста при
Во текот 50,000 часот на брилијантен континуирано светлина
IP68 Водоотпорен,Работи подводни! Rainproof, Таа работи, дури и во тешките ситуации
Лесно intallation во 20mins бидејќи на Сите во еден дизајн
Главни Карактеристики :
Сите во Еден Дизајн,Вграден во возачот,не баласт или екстра жица.
Без одлагање да светне. ·Овој производ може да се користи само на патот-правни автомобилската возила.
- Температурата на P7 LED светла може да биде многу висока.

Емитуваат Боја:
5000K, 6000K
Тип Socket:
H8 H9 H11, H7, 9005 HB3 H10, H4 9003 HB2, 9006 HB4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Wattage:
30W/bulb
Извор На Светлина:
LED
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Напон:
12V
Чип Собранието Тип:
CSP
Бренд Име:
saFEVIEW
Автомобил Марка:
за toyota,за хонда,за benz,за bmw,Погоден за сите автомобили
Автомобил модел:
за сите автомобили и камиони треба H4
Тип На Сијалица:
Сите во Еден led H4 H7 H11 9005 9006
Температура На Боја:
5000K 6000K
Led количина:
6pcs CSP LED по крушка, 12PCS CSP LED По поставување
Материјал:
6063 алуминиум светлина тело
Апликацијата век:
замена автомобил магла светилка светилки/натопена сијалица/главниот сијалица
Автомобил:
за Тојота Collora/Nissan/Хонда/Lexus/Buick/ ФОЛКСВАГЕН /Џип/Субару/Mazda/SAABL
Супер долг живот:
50,000 водоотпорен автомобил возење работи светла
чипови:
Со CSP СЕУЛ WICOP LED Чип
Инсталација:
Plug and Play, Сите-во-едно дизајн лесно се инсталира,
Напон:
DC10-30V (12V, 24V )
R

Производи во категоријата