.

.

Новиот Дизајн 3А 7.4 V PWM Соларен Полнач контролер Whosesale цена,погоден за 2 компјутери Литиум батерии/Home PV Систем Употреба на Батеријата

Новиот Дизајн 3А 7.4 V PWM Соларен Полнач контролер Whosesale цена,погоден за 2 компјутери Литиум батерии/Home

DEN 380.00
DEN 475.20
-20 %
Достапност

Купи со доверба! Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад. Соодветен спектар На контролорот е само применливи за соларна енергија, отценети напон на 6 V или 12 V системи, батеријата на гел батерии, течни отвори или запечатени олово-киселина батерии. Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Ако имате било каков проблем во врска со плаќањето, ве молиме контактирајте ме веднаш Гаранција и Гаранција : Ние високо го вреднуваат долгорочни деловни односи. Слика Покаже Плаќање :
Ние прифаќаме alipay тука.Ве молиме да го користите изолирани tools додека работи на контролорот.4 V PWM Соларен Полнач контролер Whosesale цена,погоден за 2 компјутери Литиум батерии/Home PV Систем Употреба на Батеријата Characteritics 1. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. 5 : Бидејќи на опрема за работа може да има треска, ве молиме имајте вентилација.

боја:
Црна
Максимална Струја:
3A
is_customized:
Yes
Примена:
Полначот Контролер
Број На Модел На:
3S7.4
Номинална Напон:
7.4 V
Го оценувате наплатат струја:
3A
Стапката на испуштање на тековната:
3A
Полнење јамка пад на напон:
помалку од 0.7 V
Испуштање јамка пад на напон:
помалку од 0.1 V
Степен на заштита:
IP30
Работни temprature:
-20 сте да сте 50
Штекер дијаметар големина:
53.4 мм*68.6 мм*22mm
Нето тежина:
0.03 KG
R

Производи во категоријата