.

.

Палета нож сликање портрет Палета нож Лице Маслото Impasto слика на платно Страна се насликани Francoise Nielly 14-47

Палета нож сликање портрет Палета нож Лице Маслото Impasto слика на платно Страна се насликани Francoise

DEN 2981.00
DEN 3312.00
-10 %
Достапност


Производ Детали : Големина : (ние ја поддржуваме било која големина сакате,ако треба customed големина,ве молиме контактирајте со мене) Структура : Не, платно само Медиум : маслени бои или акрилик(пропилен) Пакување : Галерија заврши пакување, покриени со пластична слоеви, валани со меур кеси и го стави во цевка за Олово Време : Зависи од квантитетот. Нашата Компанија : Шенжен Yinjin Trading Co. Ltd специјализирана во рака-насликани масла (Бренд е Art Up Painting). Искусни уметници од Dafen Сликарство Село или Xiamen Wushipu Сликарство Село ви овозможи со high-end и прва класа уметнички дела.
Производот Се Покаже :

Големина (Инчен):
20x20 инчи, 24x24 инчи, 28x28 инчи, 36x36 инчи, 32x32 инчи, 48x48 инчи, 40x40 инчи, 55x55 инчи
Тип:
Масла
Број На Модел На:
Portrait_Face_0073
Рамка:
No
Форма:
Еден
Материјал:
Платно
Рамка на режимот:
Формулиран
Медиум:
Масло
Стил:
Апстракт
оригиналниот:
Yes
Техника:
Рачно Насликани
Обликот:
Плоштад
Предмети:
Портрет
Поддршка База:
Платно
Calligraphy и сликарство тип:
Платно Сликарство
R

Производи во категоријата