.

.

Природни Сина лаванда Слика Слика од Броеви, Дигитални Цртање Играчки за Полнење, Ѕид Уметност Дома Декорација платно сликарство DY376

Природни Сина лаванда Слика Слика од Броеви, Дигитални Цртање Играчки за Полнење, Ѕид Уметност Дома Декорација

DEN 351.00
DEN 508.80
-31 %
Достапност


Миење на четка чисто кога ќе се промени во друга боја
За голем дел, можете да го користите поголема четка да се наслика, и за мал дел, можете да го користите помали четка да се наслика
Миење на четка чисто секој пат кога ќе заврши слика за следниот пат користете
3,имаме HD печати маслото на платно .
Ве молиме покрие капакот на боја и кога не го користат, во случај на боја станува сува.Големина : 40x50cm , Два стилови (со Рамка и без рамка ) 3.
Ако можете безгрижно да се пополни во погрешна боја, може да почека бојата да се исуши, а потоа покрие погрешен дел со точна боја на површината .
Внимание :
Ако се случи да има бојата на вашиот облекувам, ве молиме да се мијат веднаш. Тој нуди сите основни сликарство вештини , чувство на остварување и забава . Ве молиме погледнете го следи реалниот ефект фидбек од страна на клиентите.Тип : Дигитални маслени
Слика Изградба :
Може да се одлучи за цртање пак, според вашата лична корист, или се врти на броевите
За бела боја и други светлина боја бојата дел, бројките лево на платно може да се види, можете да двоен употреба на боја и да се обиде да се покрие со дебел боја
Слика Шематски Дијаграм :
1 , Зелени Акрилна Боја
Користете боја директно и не додадете која било water The одговара на бројот на бојата и слика на платно да се пополни во боја.

Големина (Инчен):
40X50CM Frameless, 40X50CM Со Рамка
Бренд Име:
слика мачка
Тип:
Масла
Број На Модел На:
4050376
Материјал:
Памук
Стил:
Апстракт
Поддршка База:
Платно
Рамка на режимот:
Формулиран
Рамка:
No
Форма:
Еден
Обликот:
правоаголник
Предмети:
Пејзаж
Медиум:
Акрилик
оригиналниот:
No
Техника:
Рачно Насликани
боја:
микс
Calligraphy и сликарство тип:
Платно Сликарство
R

Производи во категоријата