.

.

2017 Топла далечински управувач рк летало 2.4 Ghz 4ch 6 Оска Airphibian amphibious рк UAV лет со хеликоптер Quadcopter &автомобил во 1

2017 Топла далечински управувач рк летало 2.4 Ghz 4ch 6 Оска Airphibian amphibious рк UAV лет со хеликоптер

DEN 3326.00
DEN 3696.00
-10 %
Достапност


$ 198.0 - 315.0
$ 47.7
$ 99
$ 92.70 - 178.11
$ 59.4
$ 74.7
$ 172.8
$ 121.5
Главна Карактеристика : Компактен и лесен дизајн. Со LED светло, е можно за ноќта лета. Четири насока контрола на теренот. Авто врати функција го прави лесно да се најде патот до дома. 360 степени eversion функција за да се доживее кул летање игра.
Специфичности : Материјал : ABS Канали : 8 Канали Контролер режимот на Чекање 2 Далечински управувач фреквенција : 2.4 GHz Gyroscope : шест оска Функција : авто-врати, 3 D превртување акција, горе, долу, лево, десно, напред, назад Соодветна возраст : Над 14 Години Далечински растојание : 100 време на Полнење : околу 40-60 минути Работно време : 6-8 минути Батеријата на далечински контролер : 4 * АА батерија (не се вклучени) Quadcopter Батерија : 3.7 V 750m Ah Li-Po Батерија (вклучуваат) Батерија димензии : 45 * 25 * 10мм Објект димензии : 235 * 170 * 65mm

Пакет Листата : Бела нема камера : 1 x X25 РК Quadcopter;1 x Предавател;1 x USB Кабел;4 x Пропелери;1 x Шрафцигер;1 x прирачник за корисникот;1 x Батеријата за летало(изгради-во) Бела 3 MP камера : 1 x X25 РК Quadcopter;1 x Предавател;1 x USB Кабел;4 x Пропелери;1 x Шрафцигер;1 x прирачник за корисникот;1 x Батеријата за летало(изгради-во); 3.0 mp Камера*1;2 G Мемориска Картичка*

боја:
Белата нема камерата, Белата 3MP камера
Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечинска Контрола
Воздушна Фотографија:
No
Контрола На Канали:
8 канали
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Далечински Растојание:
околу 100
Материјал:
Пластика,Карбонски Влакна,Метал
Возраст Опсег:
> 6 години,> 8 години,12-15 Години,8-11 Години,> 14 години,5-7 Години,Grownups
Контролор На Батеријата:
*АА батерија(не се вклучуваат)
Акција Време:
6-8mins
Предупредување:
Не се погодни за деца под 6 години
Пакетот Вклучува:
Оперативни Инструкции,USB Кабел,Батерии Далечински Контролер,Оригинална Кутија,Камера
Приклучоци Тип:
USB
Извор На Енергија:
Електричен
Бренд Име:
XINLIN SHIYE
Далечинска Контрола:
Yes
Димензии:
23.5*17*6.5 CM
Број На Модел На:
No
Моторни:
Четка Мотор
Време На Полнење:
околу 70-90mins
Гаранција:
1 месец
Полнење Напон:
3.7 V
Контролор На Владата:
MODE2
Стил:
Радио Контрола Играчка
моќност:
Батеријата
Пластични Тип:
ABS
Радио Контрола Стил:
РК Хоби
Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Блескави
R

Производи во категоријата