.

.

DC 5V-24V 3*4А-20key Безжични RF Led Лента Далечински Контролер Со 4pin Женски DC За RGB 5050 3528 3014 LED Лента, Светлата за 1PCS

DC 5V-24V 3*4А-20key Безжични RF Led Лента Далечински Контролер Со 4pin Женски DC За RGB 5050 3528 3014

DEN 187.00
DEN 209.76
-11 %
Достапност


НОВИ DC 5 V-24 V 3*4А-20key Безжични RF Led Лента Далечински Контролер Со 4pin Женски DC За RGB 5050 3528 3014 LED Лента, Светлата Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет на RF далечински управувач led Dimmer може да се контролира светлината на led лента, трепка, и блескави летање. Најновите производи, контрола на RGB боја led лента работни модови, направи RGB боја led лента променлива. Контакт начини : заедничка анодна Работа температура : -20-60 Влезен напон : 12 V - 24 V Излез : 3 Канали Максимална излезна струја : 4А-Потрошувачка на Енергија : Големина : L 85 * W 52 * H 7mm Пакување вклучени : 1 x RF Мини RGB Контролер ( Не се вклучуваат на Батеријата ) 1 x Приемникот 1 x Упатство

Копчето Број:
20
Тип На Објект:
RGB Controler
Бренд Име:
Tightsen-Home
Карактеристики:
RGB
Применливи Светла:
DC
Гаранција:
2 години
Max. Оптоварување На Моќ:
288W
Wattage:
0.1W
Далечински Растојание:
10-30M
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Напон:
12-24V
Материјал:
ABS
Извор На Енергија:
DC
Режим На Конекција:
RF
Број На Модел На:
LRT15694
Осцилација фреквенција:
433.92 MHZ
Controled Метод:
RF
is_customized:
Yes
R

Производи во категоријата