.

.

1pcs 10w RGB предводена од поплави светлина отворено sportlight светилки IP65 водоотпорен 900LM DC12V

1pcs 10w RGB предводена од поплави светлина отворено sportlight светилки IP65 водоотпорен 900LM DC12V

DEN 967.00
DEN 1017.60
-5 %
Достапност

Користење толку малку енергија и се уште се добива висок напојува светлина исто така, ќе се прави малку повеќе да помогнете ни да се спаси средина
Ние нудиме 3 различни бои options Кул Бела, Топло Бела боја и Мулти-Боја која доаѓа со далечински Само да го одберете вашиот потребни опција од паѓачкото погоре.
Ако ви треба било каков совет, ве молиме јавете се на нашиот искусен услуги на клиентите тим, кои се тука да ви помогне со било LED испитувања.
Сите наредби на LED КОЛИБА имаат 14 ден парите назад гаранција 24 месеци гаранција.
Искористете ги предностите на нашата масовно се купи и да се спаси опции.
Пакетот вклучува :
1pcs 10 Вати LED Floodlight IP65
.000 работа Напон DC 12 V База На Штекер Dimmable (Опција) Не Сијалица Тип LED Боја кул бела/топло бела/RGB
Овие Високо Квалитетни IP65 ЛЕД врз основа Поплави Светла имаат од 10 Вати висока моќност epistar LED Чип (највисок квалитет и најсветлиот чип на пазарот) способни за производство на 400 Lm светлина излез, што е еквивалентно на 80 W светлина.
Сите наши светилки се направени од алуминиум или имаат алуминиум топлина фамилии; ова го задржува светилки на правилната температура за да се обезбеди подолг животен век
Т еј може да биде поскапо да се купат од стандардна сијалица, но со животниот век на 100,000 часа и потенцијалот да се намали вашата светлина потрошувачка на енергија до 90%, за купување на овие светилки се направи за звук инвестиции.

Емитуваат Боја:
Променливи
Wattage:
10W
Тип На Објект:
Поплави Светла
Извор На Енергија:
DC
Стил:
Современа
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Заштита Ниво:
IP65
Број На Модел На:
10W ПРЕДВОДЕНА ОД ХРАНА СВЕТЛИНА
Тело Материјал:
Алуминиум
Бренд Име:
Aixy
Повод:
Надворешниот Ѕид
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Е Светилки Вклучени:
Yes
Заврши:
Бранеа Од Нерѓосувачки
Напон:
12V
R

Производи во категоријата