.

.

AC100V Да 120V Електрични Проектор Лифт Со Далечински Управувач Beamer Заградата Поддршка Прилагодено За Кино

AC100V Да 120V Електрични Проектор Лифт Со Далечински Управувач Beamer Заградата Поддршка Прилагодено

DEN 10032.00
DEN 10560.00
-5 %
Достапност


Не мора соба во вашиот плафон?
Ако немате соба во таванот, а потоа можете да се разгледа ставање на лифт во маса или други парче
НАПОМЕНА :
1 : ПРОЕКТОР НЕ Е ВКЛУЧЕНА.
Не лифт мора да се вклопи во рамките на 2' x 2' таванот мрежа проред?
Ако ова е проблем тогаш постојат неколку лифтови кои ќе се вклопуваат во ова сценарио, па вие не ќе мора да се смени на таванот мрежа работа.
П : Што можам треба да бидат свесни за кога гледа во вашите огласи?
Вие само треба да го прочитате нашиот испорака и враќање на политиката внимателно. Генерално, треба да се планираат да постават центарот на проекторот е објектив на иста висина како и на врвот на екранот е гледање област.
AC100 V Да 120 V Електрични Проектор Лифт Со Далечински Управувач Beamer Заградата Поддршка Прилагодено За Кино
Електрични режа проектор лифтови нуди иновации, модерни дизајни и опсег на функционалноста да се вклопи во секоја соба или аудиториум. Тука за водич да ви помогне да се избере совршена проектор лифт решение.
Каков тип на таванот - acoustical плочка или base?
Таванот влезна врата е препорачливо кога инсталирање во base тип тавани или било таванот, каде што не постои друг пристап кон надвор од лифтот. Повеќето комерцијални тип инсталации ќе се бараат на животната средина воздушен простор за домување.
Важни Прашања да се Поставуваат При Изборот на Проектор Лифт
Колку е голема е проекторот ќе се користи?
Сите проектор лифтови се направени за да ги собере на една специфична големина опсег на проектори.
Колку простор над таванот е на располагање?
Ако вашата инсталација бара животната средина воздушен простор домување потврди дека лифтот ќе се избере ќе се вклопат во тој простор од страна гледајќи во вкупна висина на лифт со животната средина воздушен простор домување опција.
2 : лифт е на располагање од AC100 V да 120 V САМО.
Ние веруваме во конкурентноста, во Aliexpress и светскиот пазар.

Бренд Име:
Kingprints
Број На Модел На:
PL-10
Вчитување капацитет:
10 КГ
Трчање на далечина:
100 cm
Мин висината на таванот:
22 см
Димензии:
35*30*16cm (Не вклучувајќи таванот и плоча)
Апликации:
Кино/Conference/Црква/Училиште/Обука....
Напон:
AC100V~120V ONLY
Контрола:
RF далечински и manual копчето
Род висина (Прилагодливи):
25 см
Декоративни плоча големина:
50 x 50cm
Гаранција:
12 месеци
R

Производи во категоријата