.

.

5Pcs 12mm Ротари Енкодер Притисни Копче за Префрлање Keyswitch Електронски Компоненти Нови H02

5Pcs 12mm Ротари Енкодер Притисни Копче за Префрлање Keyswitch Електронски Компоненти Нови H02

DEN 127.00
DEN 168.96
-25 %
Достапност


Опис : Материјал : Пластични, Метални Боја : Видете слики Карактеристики : Тип : Континуирано Ротари Енкодер Прекинувач Со изграден во притисни копче за префрлување (притисни да работат) Може да внесување на податоците кога се користи во автомобил CD плеер Може да се контрола на јачина на звук, вклучување/исклучување и избор на податоци преку LED или LCD дисплеј Одлична за употреба со СЛИК или ATMEL микроконтролери Спецификација : Ротари Вратило Должина : околу. 12mm/ 0.5" Окно Целосна Должина : околу. 20mm/ 0.8" Бунари со Дијаметар : прибл. 6mm/ 0.25" Големина : прибл. 15 x 12mm/ 0.6 x 0.8" (L*W) Излез : 2-малку сива код Затворено Коло Отпор : 3 ohms maximums Max. Оценка : 10 m A на 5 VDC Температурата на работа Опсег : 30 до 70 целзиусови степени Температура на Чување Опсег : 40 85 целзиусови степени Не мало пакет Количина : 5 Pcs Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!!
Пакетот вклучува : 5 Pcs x 12mm Ротари Енкодер Притисни Копче за Префрлање Keyswitch Електронски Компоненти Нови

Бренд Име:
OOTDTY
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Број На Модел На:
1E0837
Тип На Објект:
Прекинувачи
R

Производи во категоријата