.

.

Обичај Фото Позадина Европски Стил Слика Статуа 3D Врежана Mural Хотел Дневна Соба Позадина Mural Ѕид Трудови 3D Дома Декор

Обичај Фото Позадина Европски Стил Слика Статуа 3D Врежана Mural Хотел Дневна Соба Позадина Mural Ѕид

DEN 454.00
DEN 908.16
-50 %
Достапност


Опис
Точка Бр : MU031
4 Материјал достапни : 3 D Врежана / Слама текстура / Имитација на кожа / водоотпорен платно
Употреба : дневната соба / Спалната соба / Свадба Куќа / Дете Соба / Студија
Стил : Европски стил
Боја : Како на сликата sho wn
Големина : стандардната големина е како што е подолу
1 квадратен метар=140cm(H) x 70cm(W) (4'7" x 2'4") ft
2 квадратен метар=200cm(H) x 100cm(W) (6'7" x 3'3") ft
3 квадратен метар=220cm(H) x 140cm(W) (7'3" x 4'7") ft
4 квадратен метар=250cm(H) x 160cm(W) (8'2" x 5'3") ft
5 квадратен метар=280cm(H) x 180cm(W) (9'2" x 5'11") ft
6 квадратен метар=300cm(H) x 200cm(W) (9'10" x 6'7") ft
7 квадратен метар=330cm(H) x 210cm(W) (10'10" x 6'11") ft
8 квадратен метар=360cm(H) x 230cm(W) (11'10" x 7'6") ft
9 квадратен метар=380cm(H) x 240cm(W) (12'5" x 7'10") ft
10 квадратен метар=400cm(H) x 250cm(W) (13'1" x 8'2") ft
11 квадратен метар=420cm(H) x 260cm(W) (13'9" x 8'6") ft
12 квадратен метар=440cm(H) x 270cm(W) (14'5" x 8'10") ft
13 квадратен метар=460cm(H) x 280cm(W) (15'1" x 9'2") ft
14 квадратен метар=480cm(H) x 290cm(W) (15'9" x 9'6") ft
15 квадратен метар=500cm(H) x 300cm(W) (16'5" x 9'10") ft
16 квадратен метар=500cm(H) x 320cm(W) (16'4" x 10'5") ft
(PS : Ние би можеле да го прилагодите било која големина според вашето барање, како и .
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 3 : ми треба 1 сет на mural позадината, големината е 1.8 м во ширина и 1,6 m висина.
Ако не кажете ни за вашите омилени површината материјал, ние ќе произведе основен материјал "W aterproof платно" .

Димензии:
1 квадратен метар
Функција:
Мувла-Доказ,Влага-Доказ,Soundproof,Водоотпорен,Топлинска Изолација,Звук-Апсорбирање,Анти-статички
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Тип:
Текстилни Позадини
Функција:
Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животна Средина Пријателски,Формалдехид-бесплатно
Материјал:
Дрво влакна позадина
Број На Модел На:
MU031
Стил:
Европа
is_customized:
Yes
Употреба:
Забава,Трговија,Администрација,Апарати За Домаќинство
Употреба:
дневна соба
Шема:
Персоналните Прилагодување
Бренд Име:
jiadou
Површински Третман:
Врежана
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Површински Третман:
Врежана
R

Производи во категоријата