.

.

58mm Термички Приемот Печатач Билет Мини ПОС Термички Печатач USB порт Ресторан Бил Печатач ПОС 5890G ласерски печатач

58mm Термички Приемот Печатач Билет Мини ПОС Термички Печатач USB порт Ресторан Бил Печатач ПОС 5890G

DEN 1632.00
DEN 1919.52
-15 %
Достапност

0(H)mm
Печатач Карактер : GB еден/два Кинески карактер 24*24 точки, Поддршка Тајван,Хонг конг традиционално се Прошири Карактер :
OEM437/Катакана/OEM850/OEM860/OEM863/OEM865/Западна Европа/
Грчката/Hebrew/Југоисточна Европа/Иран/WPC1252/OEM866/OEM852/
OEM858/Iran II/летонија/ Arabic/PT151,1251/OEM747/
WPC1257/Vietnam/OEM864/Hebrew/WPC1255/Тајландски
Печатач Параметри :
Поддршка NV ЛОГОТО Печатење
Брзината на печатење : 90mm/sec
Интерфејс : USB Порт
Се тркалаат Дијаметар : 50 mm
Печати Дебелина : 0.0(H)mm
Кинески-поедноставен/традиционален : 24*24 точки,3.08 mm
Единица Тежина : 800g
Димензии : 175*130*110mm (L*W*H)
Адаптер : DC 12 V/3А
Парични Фиока Контрола : 12 V DC/1 A
Сигурност Печати : 100 километри
Контраст Влажност : 10-80%
Возачи : Win 9 X /Win 2000 /Win 2003/Win XP/Win Vista/Win 7 /Win8/Linux
Компатибилен Со EPSON, SAMSUNG Систем
Print Command : Компатибилен Со Команда ESC/ПОС
Печатач Изглед И Оперативни Шематски
Хартија Излез : печатење на хартија излез
Се хранат Копчето : Печатач самопроверката, Модел промени, Хартија храна
Состојбата На Светлина : Црвено светло трепка значи дека нема хартија; Црвено светло секогаш осветлена значи нормално.
Моќ за Контрола на Копчето : Контрола на прекинувач
Принтер Интерфејс Шематски
Моќ Интерфејс : Поврзете 110 V~240 V
USB Интерфејс : Поврзете Таблет/КОМПЈУТЕР преку USB-Б кабел
Парични Фиока Интерфејс : Поврзете парични фиока преку податочен кабел
.

боја:
Бела, Црна
Стил:
Црна и Бела
Број На Модел На:
пос-5890G
Хартија Храна Режим:
Авто
Max. Резолуција:
203dpi
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Тип:
Ласерска
По продажба на Услуги:
Продавница Три Гаранции
Црна Брзината На Печатење:
90mm/s>>90mm/s
Употреба:
термички печатач
Бренд Име:
ZJiang
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Брзината На Печатење Во Боја:
не ја поддржува
Интерфејс Тип:
USB
Почетен Датум:
2011
Внатрешна Меморија:
32MB
Големина:
290*349*180mm
Dot Matrix Тип На Печатач:
Универзална билет печатач
Потрошен Тип:
Посебна Тонер
Напон:
220V
Макс. Големина На Хартија:
58mm
Макс. Големина На Хартија:
57.5±0.5 mm
Max. Резолуција:
203dpi
Demision:
175*130*110mm
Возачи:
Победи 9X /Win 2000 /Win 2003/Win XP/Win Vista/Win 7 /Win8/Linux
Интерфејс:
USB порта
Печати ширина:
57.5±0.5 mm
Температура:
0-45℃
Број На Модел На:
5890G
Производи Статус:
Акции
Брзината На Печатење:
90mm/s
R

Производи во категоријата