.

.

Shijian Мечеви Рака Фалсификувани Остра Самурајски Катана 1060 Јаглероден Челик Целосна Танг Сечилото Јапонски Обука Меч Метал Дома Декор

Shijian Мечеви Рака Фалсификувани Остра Самурајски Катана 1060 Јаглероден Челик Целосна Танг Сечилото

DEN 6950.40
Достапност

Ве молиме имајте во предвид дека не сме брод за време на викендите, или национални празници. Ова е само превозот на начин кој може да брод мечеви. Тоа е познатиот дома и во странство за производство на Longquan мечеви. Поради монитор и вистинските снимање на осветленоста и други причини, ќе има одредена боја разлика. Ако не сте 100% задоволни со квалитетот на купувањето од Shinside, можете да се вратите. Купувачите Информации-Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга. Ако не сте задоволни со нашата porducts, pls контактирајте со нас пред да ја напушти неутрален (3 ѕвезди) или негативни (1-2 ѕвезди) повратни информации .Челик ние ги користиме не е нормално челик со камиони или автомобили или други животот electrics,челик се користи за сечилото содржина многу повеќе јаглерод и чистота не може да се спореди.
HABAKI(сечилото јака) : е, неее месинг изградба.
TSUBA : на tsuba се користи за да се заштити вашата рака од лизгање на ножот за време на thrusts. Сите мечеви ќе биде испорачуван ЕМС.
Ако дополнителното плаќање треба да биде обвинет, немојте да се направи исплата прво кога ќе го порачаат. *Пакетот вклучува : 1. главната точка на habaki е да се направи saya тесни на сечилото,па тоа е нормално ако не е на нула. Слики ние шоу се 100% Вистински Објект Фотографија .меч торба (боја е испратен од страна на случаен избор,слободен како подарок, нема гаранција за враќање или размена)
Можете да дизајн свој меч тука. Ние ќе го промени цена за вас и тогаш ви се потребни за да се заврши на плаќање.
SEPPAS(spacer) : Две Seppas обезбеди Tsuba( ако tsuba не е толку тесна, по долго време,може да се размонтираат меч и го стави повеќе seppas таму.
Топло Прашува 1. Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме оставете ги вашите позитивни повратни информации и 5 ѕвезди , и 5 ѕвезди за детална оценка на вашата нарачка.

Бренд Име:
ШИ JIAN
Тема:
Спорт
Регионален Функција:
Јапонија
Материјал:
Метал
Стил:
Народната Уметност
меч стил:
катана
is_customized:
Yes
Сечилото Материјал:
Висок Јаглероден Челик
крв жлебот:
долго здраво
Модел:
LQ1611E04
Острината:
ОСТАР
танг:
целосна танг
hamon:
бран hamon
Сечилото Боја:
Golden
Употреба:
метал дома декорација
R

Производи во категоријата