.

.

USB Buck Конвертор на Напон на Модулот на DC-DC 4.5-40V Чекор надолу LED Voltmeter 5V/2A Интегрирани Кола

USB Buck Конвертор на Напон на Модулот на DC-DC 4.5-40V Чекор надолу LED Voltmeter 5V/2A Интегрирани

DEN 73.00
DEN 137.28
-47 %
Достапност

Податоците не се губи по електричната енергија. Излезна струја способност 5.5-40 V Чекор надолу LED Voltmeter 5 V/2 A Интегрирани Кола Функција : 1.1 V, минималниот напон екранот за 0,1 V, па вие треба постојано да притиснете 1-5 пати да се види voltmeter промена 0.USB Buck Конвертор на Напон на Модулот на DC-DC 4.Опремени со терминали за да се олесни жици.1 V, колку пати voltmeter промена 0.Висока ефикасност, ниска бран. Кога ќе треба да го исклучите voltmeter, кликнете на "Ниска Енергија" копчето, а потоа внесете го ултра-ниско-енергетски standby режимот, USB излез соодветните исклучување.Со над-струја, во текот-температура заштита.1 V со притискање на копчето, во зависност од моменталниот приказ напон, повисок напон, помалку на број притиснете.5 ~ 40 V, тоа може да излез 5 V).Кога ви треба телефон, IPAD, MP3 и други дигитални производи бесплатно, кликнете на "Излез Овозможи" копчето,потоа USB моќ индикатор светла, USB излезен напон 5.Клуч ("Излез Овозможи" копче) switch USB излез, копче ("ниска енергија" копче) за да ја внесете ултра-ниска моќ. Voltmeter калибрација метод : Чекор 1, Притиснете на "Излез им Овозможи на" копчето на повеќе од 2 секунди, ослободување, voltmeter трепка, овој пат во напонот пропис на владата; Чекор 2, притиснете на "Излез Овозможи" копчето (нормална брзина), напонот вредност е додавање на една единица; Притиснете на "Ниска Енергија" копчето, минус единица; Поради единица е помалку од 0.

Димензии:
Нормално
Број На Модел На:
1
Бренд Име:
JUANJUAN
DIY Материјали:
Електрични
Напојување:
DC
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Мерен Опсег:
DC 4.5-40V
Точноста Класа:
Нормално
Температурата На Работа:
Нормално
R

Производи во категоријата