.

.

150Mbps Мини USB 2.0 Безжична Мрежна Картичка 802.11 b/g/n WiFi Сигналот Примачот за Десктоп 2.4 Ghz Безжичен USB Адаптер

150Mbps Мини USB 2.0 Безжична Мрежна Картичка 802.11 b/g/n WiFi Сигналот Примачот за Десктоп 2.4 Ghz

DEN 307.00
DEN 378.72
-19 %
Достапност

11 g/б уреди.0 Hi-Speed приклучок
Температурата На Работа
0 o C~40 o C (32 o F~104 o F)
Температура На Чување
-40 o C~70 o C (-40 о С~158 o F)
Релативната Влажност
10% ~ 90%, без кондензација
Чување Влажност
5%~90% не-кондензирање
Димензии
17.1 X
Поддржува Sony PSP за онлајн играта
Поддржува Windows 2000/XP/Vista оперативен СИСТЕМ
Беспрекорно компатибилен со 802.11 b
Чипсет
MT7601
Безжична Брзина
11n : До 150 Mbps
11g : До 54 Mbps
11b : До 11 Mbps
Фреквентен Опсег
2.
Карактеристики :
150 Mbps безжичен пренос го оценувате
Обезбедува два методи на работа : Инфраструктура и Ad-Hoc
Брзо се Обезбеди Прилагодување, во согласност со WPS се грижите за слободни безжична безбедност
Поддржува 64/128-bit WEP, во согласност со 128 bit WPA стандард(TKIP/AES), поддржува МИКРОФОН, IV Проширување, Shared Key Authentication, IEEE 802.11 n компатибилен безжичен USB Адаптер кој обезбедува до 4x побрзо безжична брзина и 3x подобро безжичен прием во текот 802.5*11*1cm ( L*W*H) Пакување
Пакет содржи :
1* usb wifi dongle
1* CD возачот
.4835 GHz
Безжичен Пренос На Моќ
20d Bm(MAX EIRP)
Тип На Модулација
OFDM/CCK/16-QAM/64-QAM
Примачот Чувствителност
(без Стандарди антена)
130 M : -68d [email protected]% ПО
108 M : -68d [email protected]% ПО
54 M : -68d [email protected]% ПО
11 M : -85d [email protected]% ПО
6 M : -88d [email protected]% ПО
1 M : -90d [email protected]% ПО
Работа На Владата
Ад-Хок
Инфраструктура
Безжичната Безбедност
64/128 битови WEP
WPA/WPA2 WPA-PSK/WPA2-PSK (TKIP/AES)
Поддршка Оперативен Систем
Windows 2000/XP/Vista/Linux/ Win 7
Спецификација На Хардвер
Интерфејс
USB2.

Lan Пренос Го Оценувате:
Ethernet
Пакет:
Yes
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Преносот Го Оценувате:
150Mbps
Број На Модел На:
СР-1500
Адаптер Приклучок:
USB 2.0/1.1
Вид:
Надворешни
Примена:
Лаптоп
Бренд Име:
KuWFi
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Безжичен Протокол:
802.11 n
Тип:
Безжичната
Интерфејс Тип:
USB2.0
Фреквентен Опсег:
Една фрекфенција (2.4 GHz)
Интерфејс Тип:
USB
Производи Статус:
Акции
Безжичен Протокол:
802.11 g, 802.11 b
R

Производи во категоријата