.

.

600g x 0.1 g Дигитални Рамнотежа Скала LCD Прецизност Тежина

600g x 0.1 g Дигитални Рамнотежа Скала LCD Прецизност Тежина

DEN 4673.76
Достапност

Проверка на Мерење, парче пребројување на функцијата.
Основана во 2009 година, ние сме посветени да служи на нашите клиенти со големи производи и одлична услуга, додека одржување на висок квалитет и ниски цени. Алуминиум Легура умре фрлија база и електричната мрежа.2 г
Линеарноста
± 0. Ако ви треба нешто различно, ве молиме испратете ни порака. Стандардно, ние ќе брод на производ со напон и фреквенција стандард во примачот на државата.2 г
Пан Големина
Φ125 mm
Излезен Интерфејс
RS232
Работна Температура
35 ℃
Единица
g/ct/мл/lb/ozt
Напојување
AC110 V/220-240 V Љубезно забелешка : напон може да биде 110 V/60 Hz или 220 V/50 Hz (опционално). Стабилизација на времето 1.
Контактирајте со нас & Повратните информации
За Нас
Ние сме компанија со богато искуство во светската трговија. Полн капацитет substraction.
Технички Datas
Капацитет
600 g
Читливост
0. Русија клиенти. Подолу Рамнотежа Мерење Објект.
Ние, исто така, имаат богата производи повеќе од екранот во продавницата. Заштита Од Преоптоварување. Па ве молиме да бидете сигурни дека ќе се обезбеди важечки број на мобилен телефон кога наредил. Доколку имате потреба, можете да контактирате со нас и тоа ќе ни биде големо задоволство да ви обезбеди висок квалитет на производи со разумна и атрактивна цена.

Големина:
290 x 185 x 80 mm
Тип:
Лабораторија Рамнотежа
Дисплеј Тип:
LCD
Капацитет:
600 g
Напојување:
AC 110V/220-240V
Точноста:
0.1 g
Бренд Име:
САД Цврсти
Број На Модел На:
USS-DBS31-6
Номинална Оптоварување:
За 0,6 kg
R

Производи во категоријата