.

.

0.1 g 10 кг Лабораторија Аналитички Рамнотежа Дигитални Скала LCD Прецизност Тежина

0.1 g 10 кг Лабораторија Аналитички Рамнотежа Дигитални Скала LCD Прецизност Тежина

DEN 8766.24
Достапност


Основана во 2009 година, ние сме посветени да служи на нашите клиенти со големи производи и одлична услуга, додека одржување на висок квалитет и ниски цени.2 г
Линеарноста
± 0. RS232 Интерфејс. Ние прифаќаме Alipay (Зачувам Услуга), Кредитна Картичка, Бразил Boleto и други методи на плаќање. Алуминиум Легура умре фрлија база и електричната мрежа.Тарифа и прописите за даноци . Проверка на Мерење, парче пребројување на функцијата. Ако ви треба нешто различно, ве молиме испратете ни порака. CE Одобрување. Русија клиенти. Висока прецизност loadcell. Полн капацитет substraction.1 g
Повторливост
± 0.2 г
Пан Големина
170*170 mm
Излезен Интерфејс
RS232
Работна Температура
35 ℃
Единица
g/ct/мл/lb/ozt
Напојување
AC110 V/220-240 V Љубезно забелешка : напон може да биде 110 V/60 Hz или 220 V/50 Hz (опционално). Заштита Од Преоптоварување. Стр закуп оставете го вашиот CPF или CNPJ број кога ставање на вашата нарачка. Ве молиме потврдете го вашиот превозот адреса, кога се врши плаќање. Доколку имате потреба, можете да контактирате со нас и тоа ќе ни биде големо задоволство да ви обезбеди висок квалитет на производи со разумна и атрактивна цена. Подолу Рамнотежа Мерење Објект. Нерѓосувачки челик Послужавник.
Контактирајте со нас & Повратните информации
За Нас
Ние сме компанија со богато искуство во светската трговија.

Големина:
290 x 185 x 80 mm
Тип:
Лабораторија Рамнотежа
Дисплеј Тип:
LCD
Број На Модел На:
USS-DBS32-100
Точноста:
0.1 g
Напојување:
AC 110V/220-240V
Бренд Име:
САД Цврсти
Капацитет:
10KG
Номинална Оптоварување:
10KG
R

Производи во категоријата