.

.

Брзо пристигнување HIOKI 3284 МЕНГЕМЕ НА AC/DC HiTESTER 200A на сличен легален начин RMS

Брзо пристигнување HIOKI 3284 МЕНГЕМЕ НА AC/DC HiTESTER 200A на сличен легален начин RMS

DEN 26621.00
DEN 28022.40
-5 %
Достапност

00 V до 600 V, 3 се движи, Основна точност : ±1.
AC Струја
20.7 на 600 V)
Монитор, Аналоген излез
DC, или AC 1 V/ с.06 во) H × 39 мм (1.00 Hz до 1000 Hz, Основна точност : ±0.44 во) W × 230 mm (9.
Друга функција
AC+DC режим, Максимална/ Минимална/ Просечна вредност рекорд функција, Податоци задржете, на Врв на чекање, Автоматско исклучување, Авто нула
Екранот
Екранот освежете го оценувате : 4 пати/s (во БРЗО), време 1/3s (во БАВНО), 4 пати/s (bar graph)
Напојување
6 F22 (Наредени манган батеријата) ×1, Континуирана употреба : 25 часа, или AC адаптерот 9445-02
Основни вилица кол.
DC Напон
30.0 A, (10 Hz до 2 k Hz, Точно RMS),
Основна точност : ±1. На врвот се одржи функција се прикажува на врвот вредност на inrush тековната случуваат кога електрична опрема е почеток На AC+DC режим овозможува мерење на RMS вредност на полно или половина бран бидат исправени бранови
Основни спецификации (Точност гарантира за 1 година, или за отворање и затворање на менгеме сензор 10. (10 до 1 k Hz, Точно RMS)
Сртот фактор
2.000 пати)
DC Струја
20.00 V до 600 V, 3 се движи, Основна точност : ±1.2 мл)
Обезбеден прибор
ТЕСТ ДОВЕДЕ L9207-10 ×1, НОСЕЊЕ 9399 ×1, Рака на рака ×1, Упатството за ×1
., Ниво излез, излез Waveform : DC до 20 k Hz Бенд-ширина (±3d B)
Отпор, Континуитет се провери
Никој
Фреквенција
1.

DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
3284
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Мерење На Струја Опсег:
200A
Мерење На Напон Спектар:
600V
Димензии:
62*218*49
Тежина:
460g
Бренд Име:
HIOKI
R

Производи во категоријата