.

.

3Pc Ивица Рутер Малку Сет - Медиум Roundover Чове & Chamfer 1/2 месо тело Дрво машина

3Pc Ивица Рутер Малку Сет - Медиум Roundover Чове & Chamfer 1/2 месо тело Дрво машина

DEN 659.00
DEN 765.60
-14 %
Достапност

Опис
На Chwjw 13311 ивица рутер малку сет вклучува 3 средни ивица битови во следните 3 популарни дизајни ; Roundover, Залив и Chamfer.
Рутер Малку Димензии се како што следува : 3/8"r Roundover - 3/8" Машина Длабочина, 1-1/4" Дијаметар, 11/16" Машина Висина 3/8"r Залив - 3/8" Машина Длабочина, 1-1/4" Дијаметар, 1/2"Машина Висина Од 45° Chamfer - 3/8", 11/32" Машина Длабочина, 1-3/16" Дијаметар, 37/64" Машина Висина
Две flute карбид секачи и 1/2" shanks. Малку Спецификации МАТЕРИЈАЛ : Карбид Падна БРОЈОТ НА БИТОВИ : 3 месо тело ГОЛЕМИНА : 1/2" БРОЈ НА ФЛЕЈТА : 2

Вкупна Должина:
како се покаже слика
Материјал:
Карбид
Број На Модел На:
13311
Дијаметар:
како се покаже слика
Бренд Име:
CHWJW
Тип:
Конвексни Мелница
R

Производи во категоријата