.

.

Најновата Верзија V2.1 Супер МИНИ ELM327 Bluetooth OBD/OBD2 Безжична ELM 327 Работи НА Android/XP/WIN7 Систем Три Боја Факултативна

Најновата Верзија V2.1 Супер МИНИ ELM327 Bluetooth OBD/OBD2 Безжична ELM 327 Работи НА Android/XP/WIN7

DEN 547.20
Достапност

ISO15765-4 МОЖЕ да(11bit ID,250 Kbaud)
9.
Карактеристики :
Прочитајте дијагностички проблеми кодови, и генерички и производителот-специфични , и прикажување на нивните значење (над 3000 генерички код дефиниции во базата на податоци).ISO15765-4 МОЖЕ да(29bit ID,250 Kbaud)
A.
Bluetooth конекција, без Батерии, Кабли, или Прекинувачи. 1*CD-ROM-от
Белата Боја :
Црна Боја :
Сина Боја :
.
Исто така, може да се користи со КОМПЈУТЕР со Bluetooth Картичка.
Забелешка : Овој вид на elm327 има три боја опција, Тоа е сина,бела,црна.
Мулти-Протокол За Поддршка :
1.ISO14230-4 KWP(брзо init,10.2 (Бесплатна Верзија)
OBD2 Spy (Демо Верзија)
Scan Master-ELM (Демо Верзија)
w OBDCRAZY (Демо Верзија)
Овој хардвер не може да одговара многу други софтверски уште!Но повеќето од нив не се слободни!
Се работи за Windows98/ME/2000/XP/Vista & 7 !
Оваа алатка не се совпаѓа со abs и airbag систем!
Bluetooth натпревар лозинка : 1234,или 0000
Главната Контрола Чип : PIC18 F2480
Answer : ___________________________ Note :
Оваа canner може да се користи на Android паметни телефони, Sybian V3 V5 телефони, ППЦ (Windows Mobile), Windows XP(32-bit), Windows 7(32-bit), тоа не може да се користи на iphone.
Тоа е најновата верзија 2.ISO14230-4 KWP(5 baud init,10.
Јасно проблеми кодови и исклучување на МИЛИ ("Check Engine" светлина)
Го поставите максималниот број на одговори за да се добие
Отстрани празните места од ECU одговори (да се брзина на пренос на податоци)
Продавница единствен идентификатор во EEPROM
Го поставите МОЖЕ да маска и филтерот со една команда
Лесно да се префрлате помеѓу променлива и фиксна МОЖЕ порака должини
Испрати МОЖЕ да се далечински рамки (RTRs)
Прикажете тековната сензор податоци, вклучувајќи :
Моторот ВРТЕЖИ во минута
Пресметува Оптоварување Вредност
Coolant Температура
Гориво Систем Статус
Брзината На Возилото
Краток Рок Гориво Трим
Долгорочни Гориво Трим
Доза Цела Притисок
Времето Однапред
Внесувањето Воздух Температура
Проток На Воздух
Апсолутна Гас Позиција
Кислород сензор напони/поврзан краток рок гориво скратува
Гориво Систем статус
Гориво Притисок
И многу други.

Електронски:
No
Објектот Ширина:
9inch
Материјал Тип:
Пластични
Хардвер Верзија:
1.5
моќност:
PW
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Верзија На Софтвер:
2.1
Објектот Должина:
10inch
Бренд Име:
В. Џ. TCS CDP
Напон:
V
Тип На Објект:
Механички Тестери
Име На Модел:
TCS
Објектот Тежина:
0.15kg
Специјални Функции:
Bluetooth
Објектот Висина:
12inch
R

Производи во категоријата