.

.

500pcs магнет 10x5x3mm Силна Ретки Земјата Блок плоштадот Neodymium 10mmx5mmx3mm Постојан магнети 10x5x3 mm Neodymium 10*5*3мм

500pcs магнет 10x5x3mm Силна Ретки Земјата Блок плоштадот Neodymium 10mmx5mmx3mm Постојан магнети 10x5x3

DEN 1437.00
DEN 1670.40
-14 %
Достапност

Повеќето наредби може да се организира во 24-48 часа. Ние се задржи повеќе од еден милион парчиња магнети во различни големини во парк. Прилагодувањето е прифатена,но тоа ќе ве чини повеќе за помала количина.
За нас : Ние сме Главно се произведуваат производство на средината и high-end Nd Fe B перманентни магнети и Истражување и Развој на Nd Fe B магнетни matrial . Ви благодариме!
.Ние ќе ви одговори ПОБРЗО.
За било какви информации ве молиме контактирајте со нас во секое време. Лесно е скршен,ве молиме да се биде внимателен. Прсти и други делови од телото може да се добие сериозно сериозна помеѓу две привлекување на магнетите. Ние работевме на магнетни материјали за повеќе од 10 години ,ние сме професионални онлајн продавач во кина премногу.
Neodymium магнети ќе ја изгуби својата магнетни својства ако загрева над 80°C/176°F.
Никогаш место neodymium магнети во близина на електроника
Neodymium магнети се кршливи, и може да кора, пукнатина или да се загрози ако е дозволено да се слем заедно.500pcs магнет 10x5x3mm Силна Ретки Земјата Блок плоштадот Neodymium 10mmx5mmx3mm Постојан магнети 10x5x3 mm Neodymium 10*5*3мм
Ова е нашиот вистински магнет
Детали За Производот :
Облик : Диск
Големина : 10x5x3 mm
Материјал : Nd Fe B постојан Магнети
Одделение : N35
Макс Температурата на работа : 80 целзиусови степени степен / 176 Целзиусови степен
Позлата : Никел+Бакар+Никел тројно слој позлатен
Напомена : големи neodymium магнети се многу силни, и мора да се постапува со внимание за да се избегне лична повреда и оштетување на магнети.

Бренд Име:
neodimio
Тип:
Постојано
Број На Модел На:
10x5x3mm
Композитни:
ретки земјата магнет
Примена:
Индустриски Магнет
Обликот:
блок
R

Производи во категоријата