.

.

Конвексни Леќа ПРЕДВОДЕНА Подводни Светлината Топло бела/Бела Базен светла 10W DC 12V IP68 водоотпорен + 12V напојување 10W

Конвексни Леќа ПРЕДВОДЕНА Подводни Светлината Топло бела/Бела Базен светла 10W DC 12V IP68 водоотпорен

DEN 839.00
DEN 883.20
-5 %
Достапност


Конвексни Леќа ПРЕДВОДЕНА Подводни Светлината Топло Бела/Бела/црвена/зелена/сина Базен светла 10 W DC 12 V IP68 водоотпорен + 12 V напојување 10 W
Функција :
1. Нов и висок квалитет
2. Целосно подводните и совршено се запечатени, водоотпорен центарот на вниманието додава заслепуваат на боја на вашиот езерце или фонтана
3. Доаѓа со LED сијалица, 180degree ветер
4. Може да се монтира вертикално или хоризонтално, Прилагодлив стојат ви овозможува точка на светлина во различни агли
5. Идеален за аквариум, фонтана или езерото, го осветлува и бои аквариум, оживува градина езерцето за да се добие идеална атмосфера и убавина
6. Супер светло и долготрајни. Лесно да се инсталира
Спецификации :
1. Прозрачна Флукс : противвредност бела 700-800/800-900 LM
2. Светла боја : топло бела 3000-3500 K/бела 6000-7000 K
3. Излезна Моќност : 10 W
4. Влезен Напон : 12 V
5. Животниот век : 50000-60000 часа
6. Материјал : Алуминиум
7. LED животен век : >50.000 часа
8. Температурата на телото :
9. LED работа температура :
10. Гаранција : 1 Година
11. Одобрување : CE/Ro HS/FCC
Пакетот Вклучува :
1 x Подводни LED светло
1 x водоотпорен 12v напојување 10w

Емитуваат Боја:
Сина, Црвена, Бела, Зелена, Топло Бела
Тип На Објект:
Подводни Светилки
Карактеристики:
конвексни леќа
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
празник
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
1 година
Примена:
Фонтаната
сертификација:
CE,FCC,RoHS
База Тип:
Б15
Напон:
12V
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
DC
Заштита Ниво:
IP68
Број На Модел На:
осветлување фонтани
Бренд Име:
Aixy
боја:
Бела/Топло бела/Црвена/Зелена/Сина
Напон:
12V
моќност:
10W
LM:
800-900
Водоотпорен:
IP68
Примена:
Отворено Осветлување
Гаранција:
1 година
Сертификат:
CE/RoHS/FCC
R

Производи во категоријата