.

.

Подводни led светла нерѓосувачки rgb AC85-265 3W подводни led светилка рамни леќи подводни базен светла

Подводни led светла нерѓосувачки rgb AC85-265 3W подводни led светилка рамни леќи подводни базен светла

DEN 821.00
DEN 864.00
-5 %
Достапност


Подводни led светла нерѓосувачки rgb AC85-265 3 W подводни led светилка рамни леќи подводни базен светла
Вовед : Подводни Аквариум Нуркање Езерцето Базен Фонтана LED Светло е во нова состојба. Тоа е LED сијалица доаѓа со LED emitter внатре ви дава брилијантен светлина Има долг животен век. Со многу ниска топлина генерирање, покрај заштеда на светлината моќ На животниот век е често многу долго и тие се лесно да се инсталира. Мора да се има светлина за вас
Функција : Нов и висок квалитет на Целосно подводните и совршено се запечатени, водоотпорен центарот на вниманието додава заслепуваат на боја на вашиот езерце или фонтана Доаѓа со LED сијалица, 120 степен насока Може да се монтира вертикално или хоризонтално, Прилагодлив стојат ви овозможува точка на светлина во различни агли Идеален за аквариум, фонтана или езерото, го осветлува и бои аквариум, оживува градина езерцето за да се добие идеална атмосфера и убавина Супер светло и долготрајни. Лесно да се инсталира
Спецификации : Прозрачна Флукс : 900-1000 LM Излезна Моќност : 3 W Влезен Напон : AC85-265 животниот век : 50000-60000 часа Материјал : Алуминиум со 25cm водоотпорен кабел за поврзување
Пакетот Вклучува : 1x 3 W Подводни LED светло Линк :

Емитуваат Боја:
Променливи
Тип На Објект:
Подводни Светилки
Бренд Име:
Aixy
Карактеристики:
предводена подводни светлината
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
Индустриски
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
1year
Примена:
Фонтаната
сертификација:
CCC,CE,RoHS
База Тип:
Оптоварување
Напон:
85-265V
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Заштита Ниво:
IP68
Број На Модел На:
предводена подводни светлината 3W
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Wattage:
3
R

Производи во категоријата