.

.

Конвексни леќа предводена подводни базен светла AC85-265v3W предводена подводни базен светла сребро тело бела/топло бела чешма езерцето светла

Конвексни леќа предводена подводни базен светла AC85-265v3W предводена подводни базен светла сребро тело

DEN 753.00
DEN 792.00
-5 %
Достапност


Функција :
1. Нов и висок квалитет
2. Целосно подводните и совршено се запечатени, водоотпорен центарот на вниманието додава заслепуваат на боја на вашиот езерце или фонтана
3. Доаѓа со LED сијалица, 180degree ветер
4. Може да се монтира вертикално или хоризонтално, Прилагодлив стојат ви овозможува точка на светлина во различни агли
5. Идеален за аквариум, фонтана или езерото, го осветлува и бои аквариум, оживува градина езерцето за да се добие идеална атмосфера и убавина
6. Супер светло и долготрајни. Лесно да се инсталира
Спецификации :
1. Прозрачна Флукс : бело (6000-7000k,800-900lm),топло бела(3000k,700-800lm)
2. Светла боја : бела/топло бела
3. Излезна Моќност : 10 W
4. Влезен Напон : AC85-265 V
5. Животниот век : 50000-60000 часа
6. Материјал : нерѓосувачки челик
7. LED животен век : >50.000 часа
8. Температурата на телото :
9. LED работа температура :
10. Гаранција : 1 Година
11. Одобрување : CE/Ro HS/FCC
Пакетот Вклучува :
1 x Подводни LED светло

Емитуваат Боја:
Сина, Црвена, Бела, Зелена, Топло Бела
Бренд Име:
Aixy
Е Светилки Вклучени:
Yes
Примена:
Фонтаната
Извор На Енергија:
DC
Напон:
85-265V
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Тело Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Извор На Светлина:
LED Светилки
Заштита Ниво:
IP68
База Тип:
Б15
Гаранција:
1 година
Број На Модел На:
фонтана осветлување
Употреба:
празник
Карактеристики:
езерцето светлина
Тип На Објект:
Подводни Светилки
Боја На Каросеријата:
Црна
Напон:
85-265V
моќност:
3W
Водоотпорен:
IP68
Апаратот:
Фонтаната/езерцето/базен
Гаранција:
1 година
боја:
Бела/Топло бела/Црвена/Зелена/Сина
Леќа:
конвексни леќа
LM:
700-900
R

Производи во категоријата