.

.

AC 85-265V 3W лер подводни светилки red blue green ip68 водоотпорен подводни базен светла фонтана езерцето светла

AC 85-265V 3W лер подводни светилки red blue green ip68 водоотпорен подводни базен светла фонтана езерцето

DEN 607.00
DEN 639.36
-5 %
Достапност

Тоа е LED сијалица доаѓа со LED emitter внатре ви дава брилијантен светлина. Супер светло и долготрајни. На животниот век е често многу долго и тие се лесно да се инсталира. Нов и висок квалитет
· 2. Може да се монтира вертикално или хоризонтално, Прилагодлив стојат ви овозможува точка на светлина во различни агли
· 5.
Функција :
· 1. Прозрачна Флукс : RED BLUE GREEN
· 2. Влезен Напон : 85-265 V
· 4. Има долг животен век. Со многу ниска топлина генерирање, покрај заштеда на светлосна енергија. Материјал : Алуминиум
· 6 . Мора да се има светлина за вас.
AC 85-265 V 3 W лер подводни светилки red blue green ip68 водоотпорен led базен светла фонтана езерцето светла авион леќа
Вовед :
Подводни Аквариум Нуркање Езерцето Базен Фонтана LED
Светлината е во нова состојба. Лесно да се инсталира
Спецификации :
· 1. Идеален за аквариум, фонтана или езерото, го осветлува и бои аквариум, оживува градина езерцето за да се добие идеална атмосфера и убавина
· 6. Доаѓа со LED сијалица, 120 степен насока
· 4. Целосно подводните и совршено се запечатени, водоотпорен центарот на вниманието додава заслепуваат на боја на вашиот езерце или фонтана
· 3. Животниот век : 50000-60000 часа
· 5. Излезна Моќност : 3 W
· 3. со 20cm водоотпорен кабел за поврзување
Пакетот Вклучува :
· 1 x 3 W Подводни LED светло
.

Емитуваат Боја:
Сина, Црвена, Зелена
Тип На Објект:
Подводни Светилки
Карактеристики:
ip68 водоотпорен
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
Индустриски
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
1year
Примена:
Фонтаната
сертификација:
CCC,CE,RoHS
База Тип:
Оптоварување
Напон:
85-265V
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Заштита Ниво:
IP68
Број На Модел На:
лер подводни светилки ip68
Бренд Име:
Aixy
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Wattage:
3w
R

Производи во категоријата