.

.

DC12V 3W лер подводни светилки red blue green ip68 водоотпорен led базен светла фонтана езерцето светла авион леќа

DC12V 3W лер подводни светилки red blue green ip68 водоотпорен led базен светла фонтана езерцето светла

DEN 588.00
DEN 619.20
-5 %
Достапност

Влезен Напон : 12 V
· 4. На животниот век е често многу долго и тие се лесно да се инсталира. Животниот век : 50000-60000 часа
· 5.
Функција :
· 1. Материјал : Алуминиум
· 6 . Идеален за аквариум, фонтана или езерото, го осветлува и бои аквариум, оживува градина езерцето за да се добие идеална атмосфера и убавина
· 6. Може да се монтира вертикално или хоризонтално, Прилагодлив стојат ви овозможува точка на светлина во различни агли
· 5. Излезна Моќност : 3 W
· 3. со 20cm водоотпорен кабел за поврзување
Пакетот Вклучува :
· 1 x 3 W Подводни LED светло
. Нов и висок квалитет
· 2. Прозрачна Флукс : RED BLUE GREEN
· 2. Мора да се има светлина за вас. Има долг животен век. Со многу ниска топлина генерирање, покрај заштеда на светлосна енергија. Супер светло и долготрајни. Целосно подводните и совршено се запечатени, водоотпорен центарот на вниманието додава заслепуваат на боја на вашиот езерце или фонтана
· 3. Доаѓа со LED сијалица, 120 степен насока
· 4.
DC12 V 3 W лер подводни светилки red blue green ip68 водоотпорен led базен светла фонтана езерцето светла авион леќа
Вовед :
Подводни Аквариум Нуркање Езерцето Базен Фонтана LED
Светлината е во нова состојба. Лесно да се инсталира
Спецификации :
· 1. Тоа е LED сијалица доаѓа со LED emitter внатре ви дава брилијантен светлина.

Емитуваат Боја:
Сина, Црвена, Зелена
Тип На Објект:
Подводни Светилки
Карактеристики:
ip68 водоотпорен
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
Индустриски
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
1year
Примена:
Фонтаната
сертификација:
CCC,CE,RoHS
База Тип:
Оптоварување
Напон:
12V
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
DC
Заштита Ниво:
IP68
Број На Модел На:
лер подводни светилки ip68
Бренд Име:
Aixy
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Wattage:
3w
R

Производи во категоријата