.

.

подводни базен светла IP68 водоотпорен AC 85-265v 10W езерцето светлина rgb + 24key далечински контролер

подводни базен светла IP68 водоотпорен AC 85-265v 10W езерцето светлина rgb + 24key далечински контролер

DEN 9132.00
DEN 9612.00
-5 %
Достапност


подводни базен светла IP68 водоотпорен AC 85-265v 10 W подводни светилки rgb + 24key далечински контролер
Функција :
1. Нов и висок квалитет
2. Целосно подводните и совршено се запечатени, водоотпорен центарот на вниманието додава заслепуваат на боја на вашиот езерце или фонтана
3. Доаѓа со LED сијалица, 90degree ветер
4. Може да се монтира вертикално или хоризонтално, Прилагодлив стојат ви овозможува точка на светлина во различни агли
5. Идеален за аквариум, фонтана или езерото, го осветлува и бои аквариум, оживува градина езерцето за да се добие идеална атмосфера и убавина
6. Супер светло и долготрајни. Лесно да се инсталира
Спецификации :
1. Прозрачна Флукс : RGB
2. Светла боја : RGB
3. Излезна Моќност : 10 W
4. Влезен Напон : 85-265 V
5. Животниот век : 50000-60000 часа
6. Материјал : Алуминиум
7. LED животен век : >50.000 часа
8. Температурата на телото :
9. LED работа температура :
10. Гаранција : 1 Година
11. Одобрување : CE/Ro HS/FCC
Пакетот Вклучува :
20x RGB Подводни LED светло
20x 24key далечински контролер

Емитуваат Боја:
RGB
Тип На Објект:
Подводни Светилки
Карактеристики:
фонтана осветлување
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
празник
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
1 година
Примена:
Фонтаната
сертификација:
CE,FCC,RoHS
База Тип:
Б15
Напон:
85-265V
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Заштита Ниво:
IP68
Број На Модел На:
езерцето светлина
Бренд Име:
Aixy
боја:
RGB
Напон:
85-265v
моќност:
10W
LM:
800-900
Водоотпорен:
IP68
Апаратот:
Фонтаната/базен/езерцето
Гаранција:
1 година
R

Производи во категоријата