.

.

AC 85-265V 10W подводни led светла за базен фонтана ip68 водоотпорен red blue green подводни светлина за нуркање авион леќа

AC 85-265V 10W подводни led светла за базен фонтана ip68 водоотпорен red blue green подводни светлина

DEN 607.00
DEN 639.36
-5 %
Достапност

Идеален за аквариум, фонтана или езерото, го осветлува и бои аквариум, оживува градина езерцето за да се добие идеална атмосфера и убавина
· 6.
AC 85-265 V 10 W подводни led светла за базен фонтана ip68 водоотпорен red blue green подводни светлина за нуркање авион леќа
НАПОМЕНА : ВЕ МОЛИМЕ ОСТАВЕТЕ ПОРАКА ЗА СВЕТЛА БОЈА,ИЛИ ЌЕ ВИ ГО ИСПРАТАМ ЦРВЕНО СИТЕ. Материјал : Алуминиум
· 6 . Има долг животен век. Доаѓа со LED сијалица, 120 степен насока
· 4. Лесно да се инсталира
Спецификации :
· 1. Со многу ниска топлина генерирање, покрај заштеда на светлосна енергија. Нов и висок квалитет
· 2. Излезна Моќност : 10 W
· 3.
Вовед :
Подводни Аквариум Нуркање Езерцето Базен Фонтана LED
Светлината е во нова состојба. Тоа е LED сијалица доаѓа со LED emitter внатре ви дава брилијантен светлина. Мора да се има светлина за вас. Влезен Напон : 12 V
· 4. Целосно подводните и совршено се запечатени, водоотпорен центарот на вниманието додава заслепуваат на боја на вашиот езерце или фонтана
· 3. На животниот век е често многу долго и тие се лесно да се инсталира. Супер светло и долготрајни. Животниот век : 50000-60000 часа
· 5. Може да се монтира вертикално или хоризонтално, Прилагодлив стојат ви овозможува точка на светлина во различни агли
· 5.

Тип На Објект:
Подводни Светилки
Карактеристики:
ip68 водоотпорен
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
Индустриски
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
1year
Примена:
Фонтаната
сертификација:
CCC,CE,RoHS
База Тип:
Оптоварување
Напон:
85-265V
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Заштита Ниво:
IP68
Број На Модел На:
лер подводни светилки ip68
Бренд Име:
Aixy
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Wattage:
10w
R

Производи во категоријата