.

.

DC 12V од 1,5 w СМД 3528 18leds домашна кујна ПРЕДВОДЕНА под Кабинет Светлина гардероба круг рамна површина ладно бела /топло бела

DC 12V од 1,5 w СМД 3528 18leds домашна кујна ПРЕДВОДЕНА под Кабинет Светлина гардероба круг рамна површина

DEN 439.00
DEN 461.76
-5 %
Достапност


DC 12 V од 1,5 w СМД 3528 18leds домашна кујна ПРЕДВОДЕНА под Кабинет Светлина гардероба круг рамна површина ладно бела /топло бела
LED комплет е пакет кој е лесно да се инсталира и е погодна за монтажа на сите видови на под кабинет, книга полиците и кујната шкафовите.
Тенок профил крие зад речиси секој кабинет усна.
Карактеристики :
SMD висок интензитет
Долго циклус на живот, ниски прозрачна распаѓањето на интензитет
Ниска потрошувачка на енергија, висока ефикасност на енергија
Лесна инсталација со шрафови (не се испорачува)
Спецификации :
Осветлување Боја : ладна бела, Топло Бела
Температура на бојата : ладна Бела(6000-7000 K)/Топло Бела(3000-3500 K)
Напојување : DC12 V
Лумен : 100 LM
Моќност : Од 1,5 W
3528 SMD Led диоди : 18 компјутери
Распрснувањето агол : 120 °
LED работа температура : -30° C до 60 °C
конекција фитинзи :
пакетот вклучува :
1 X Кабинет LED светилка

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
Aixy
Зрак Агол(°):
120°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
100000
Напон:
12V
LED Чип Модел:
SMD3528
сертификација:
CE,ROHS,УЛ
Моќ Толеранција:
1%
Прозрачна Флукс:
500 - 999 Lumens
Број на LED Чип:
18 компјутери
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
Должина:
60mm
База Тип:
Круг
Обликот:
Круг
R

Производи во категоријата