.

.

6pcs/многу DC12V 1.6 w СМД 3528 21leds Круг кујна ПРЕДВОДЕНА под Кабинет Светлина ладно бела /топло бела за гардероба кабинет

6pcs/многу DC12V 1.6 w СМД 3528 21leds Круг кујна ПРЕДВОДЕНА под Кабинет Светлина ладно бела /топло бела

DEN 2362.00
DEN 2486.40
-5 %
Достапност


6pcs/многу DC 12 V 1.6 w SMD 5630 3leds Круг кујна ПРЕДВОДЕНА под Кабинет Светлина ладно бела /топло бела за гардероба кабинет
LED комплет е пакет кој е лесно да се инсталира и е погодна за монтажа на сите видови на под кабинет, книга полиците и кујната шкафовите.
Тенок профил крие зад речиси секој кабинет усна.
Карактеристики :
SMD висок интензитет
Долго циклус на живот, ниски прозрачна распаѓањето на интензитет
Ниска потрошувачка на енергија, висока ефикасност на енергија
Лесна инсталација со шрафови (не се испорачува)
Спецификации :
Осветлување Боја : ладна бела, Топло Бела
Температура на бојата : ладна Бела(6000-7000 K)/Топло Бела(3000-3500 K)
Напојување : DC12 V
Лумен : 110 LM
Моќност : 1.6 W
3528 SMD Led диоди : 21 компјутери
Распрснувањето агол : 120 °
LED работа температура : -30° C до 60 °C
конекција фитинзи :
пакетот вклучува :
6 X Кабинет LED светилка

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
УЛ,CE,RoHS
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
Прозрачна Флукс:
500 - 999 Lumens
Просечен Живот (часот):
100000
Бренд Име:
Aixy
Моќ Толеранција:
1%
LED Чип Бренд:
Epistar
LED Чип Модел:
SMD3528
Повод:
дневна соба
Напон:
12V
Зрак Агол(°):
120°
Број на LED Чип:
21 компјутери
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Обликот:
Круг
Должина:
70mm
База Тип:
Круг
R

Производи во категоријата