.

.

2 парчиња широк Спектар 380nm-840nm LED Расте Чип 10W 20W 30W 50W 100W LED Растенијата светла Извор на Светлина 33mil / 45mil

2 парчиња широк Спектар 380nm-840nm LED Расте Чип 10W 20W 30W 50W 100W LED Растенијата светла Извор на

DEN 290.00
DEN 290.40
-0 %
Достапност


Функција :
1, со Висок квалитет со Epistar / Epileds LED Чип.
2, Два златни жици, Купер Носителот
3, 400-840 NM широк Спектар LED Расте Чип
4, Тежина : 27.0-28.0 g / парче
5, Големина : 56 * 52mm
Детали :
Моќност
Боја Температура /Бранова Должина
Напред Напон
Напред Тековната
Чип Големина
Големина
(Емитуваат област)
10 W
(3x3)
400-840 NM
ВАШИНГТОН 9-11 V
900-1000m A
Epistar 33x33mil
/ Epileds 45x45mil
20*20mm
(10.5*10.5 mm)
20 W
(10x2)
ВАШИНГТОН 30-34 V
600-700m A
Epistar 33x33mil
/ Epileds 45x45mil
56*52mm
(26.6*26.6 mm)
30 W
(10x3)
ВАШИНГТОН 30-34 V
900-1000m A
Epistar 33x33mil
/ Epileds 45x45mil
56*52mm
(26.6*26.6 mm)
50 W
(10x5)
ВАШИНГТОН 30-34 V
1500-1700m A
Epistar 33x33mil
/ Epileds 45x45mil
56*52mm
(26.6*26.6 mm)
100 W
(10x10)
ВАШИНГТОН 30-34 V
3000-3500m A
Epistar 33x33mil
/ Epileds 45x45mil
56*52mm
(26.6*26.6 mm)

Wattage:
10W, 20W, 30W, 50W, 100W
боја:
Epistar 33mil, Epileds 45mil
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
Jiaderui
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Повод:
Градина
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
Број на LED Чип:
Други
Температура На Боја:
Зрак Агол(°):
120°
Напон:
30V-34V
Моќ Толеранција:
3%
Обликот:
Други
LED Чип Бренд:
Epistar / Epileds
База Тип:
Купер Носителот
Должина:
56*52mm
Бранова должина:
380-840nm
тековната:
350mA± 5% / 10W
Напон:
DC 32V - 34V
моќност:
10W / 20W / 30W / 50W / 100W
Функција:
Целосен Спектар, 2 Златни Жици, Купер Носителот
Тип:
Растенијата Светла, LED Расте Чип
R

Производи во категоријата