.

.

DX4S LED Нуркање Светло 4x КРИ L2 4L2 Подводни 18650 26650 Факел Светлината Водоотпорен 100 Светлината Led Светилка

DX4S LED Нуркање Светло 4x КРИ L2 4L2 Подводни 18650 26650 Факел Светлината Водоотпорен 100 Светлината

DEN 1667.00
DEN 2083.20
-20 %
Достапност


IPX8 водоотпорен ниво, подводни длабочина е до 50 метри, специјално дизајнирани за нуркачи.4 во (L * Главата Кол.
Пакет Листата :
1 * Светилка
1 * Lanyard
1 * O-Прстени
2 * Батерија На Носителите На
Б Пакет Листата :
1 * Светилка
1 * Lanyard
1 * O-Прстени
2 * Батерија На Носителите На
2 * 26650 Батерии
1 * Полнач
.
Со 4pcs високо-квалитетни XM-L2 LED, максимална излезна светлина може да стигне до 3200 lumens, dispels темнината околу вас, дури и под вода.
Издржливи авиони алуминиумско тело и зајакнато стакло леќа, многу анти-абразивни и силна. * Опашка Кол)
Објектот Тежина : 368g / 12.7 во
Пакет Тежина : 456g / 16.9 оз
Пакет Големина : 24.1 оз
Ултра сјајна светлина, водоотпорен дизајн, IPX8 ниво, достапни подводни 50 метри, нуркачи' најдобар избор.
Карактеристики :
Рачни тип со пропадна-доказ површината дизајн, лесно да се носат.
Магнетни пролет-назад прекинувач, лесен за ракување и промена на режими.
Поддршка 2 различни типови (18650&26650) акумулатори.
Со 3 функционални форми : слаба светлина, висока светлина и strobe. 50m
Објектот Големина на : 21.3200lms
Напојување : 2 * 18650 Литиум Батерија (со цевка) / 2 * 26650 Литиум Батерија (без црево)
Водоотпорен : IPX8
Нуркање Длабочина : Max.
Материјал : Алуминиум Авион
LED : 4 * XM-L2
Светла Боја : Бела
Lumens : Max.

Тип На Објект:
Рефлектори
Тип На Батерија:
Литиум Јонска,18650
Зум:
No
Wattage:
--
Функција:
Тешко Светлина,Шок Отпорни
сертификација:
CE,CCC
Префрлете Го Режимот:
Висок/Низок
Поддршка Dimmer:
2-4 датотеки
Тело Материјал:
Алуминиум
Бренд Име:
walkefire
Лумен:
Други
Тип На Светилка:
нуркање
Извор На Светлина:
LED Светилки
полнач:
Батерија
Фокусна Должина:
Не-прилагодлив
боја:
Црна
Водоотпорен:
Yes
Број На Модел На:
DX4S
Осветлување Растојание:
200-500 m
Модел на LED Монистра:
XM-L2
R

Производи во категоријата