.

.

80W Led Расте Светлина AC85-265V E27 Црвено/Сино 800 Led диоди Hydroponic LED Растенијата Indor Расте Светла LED Сијалица LED Раст Светилка

80W Led Расте Светлина AC85-265V E27 Црвено/Сино 800 Led диоди Hydroponic LED Растенијата Indor Расте

DEN 1103.52
Достапност

Ние нудиме на најновите и најголема единици во ПРЕДВОДЕНА пазарот, ова ДОВЕДЕ е исклучително разновиден и лесно да се постави, фитинг било стандард E27 светлина штекер.
Карактеристики На Производот :
* Ниска потрошувачка на енергија, заштедите пари
* Емитира точно спектар потребни за фотосинтеза
* Мешани Црвени и Сини, работат добро во текот на целиот фази на растенијата' животен циклус
* Постави како во близина на фабриката како што е потребно, без било страв на растенија штета
* Дизајниран да им даде надвор малку да нема топлина, работи кул на led чипови
* Се вклопува во било кој стандарден светлина E27 socket
* Промовира брзо & енергични раст и цветаат
* Овие расте светилки се совршени за внатрешна растенија
* Еколошки - без жива
* Ниска цена да го замени светилки
* Животниот век над 50, 000 часа
800 LED Спецификации :
> LED Кол : 800pcs 2835 Чип СМД
> Потрошувачка На Енергија : 80 Вати
> Бранова Должина - 160 Blue & 640 Црвена
> Грло : E27/E40
> Материјал : ABS
> Напон : AC85 - 265 V
> Фреквенција : 50 - 60 Hz
> Температурата на работа : - 5 F ~ 120 F
> Зрак Агол : 120 степен
> Тежина : 0.
> Подобро за животната средина : спасува од 60% до 90% во потрошувачката на енергија во споредба со блескаво светилки или флуоресцентни цевки.

Емитуваат Боја:
Црвено домување, Бела домување
Тип На Објект:
Расте Светла
сертификација:
ЕМК,LVD,RoHS,CE
Напон:
85-265V
Тело Материјал:
ABS
Ширина:
16
Должина:
21cm
Гаранција:
2 години
Бренд Име:
Amats
Извор На Светлина:
LED Светилки
Карактеристики:
SMD LED Расте Сијалица
Е dimmable:
No
Извор На Енергија:
AC
R

Производи во категоријата