.

.

Висока Светла бела/сино/црвена/зелена led лента поставена SMD 5630 60leds/m LED јаже Светлина флексибилни led лента на светлина+12V 6A Адаптер

Висока Светла бела/сино/црвена/зелена led лента поставена SMD 5630 60leds/m LED јаже Светлина флексибилни

DEN 766.00
DEN 806.40
-5 %
Достапност

-10.16 /метар -17.00 /метар Висока Светла бела/сино/црвена/зелена led лента поставена SMD 5630 60leds/m LED јаже Светлина флексибилни led лента на светлина+12 V 6 A Адаптер имајте пријатен ден!
СПЕЦИФИКАЦИИ :
LED Type : 5630 SMD LED
Боја : Топло бела/Кул бело/Црвено/Зелена/Сина
LED Количина : 300leds/5 M(60leds/M)
Погледнете агол : 120°
Влезен Напон : 12 V DC
Работа Темп : -20-50degree
PCB Позадина : Бела
Водоотпорен : IP22
КАРАКТЕРИСТИКИ :
Супер светло 5630 SMD LED,
Висок интензитет и сигурност.
Континуирана должина, се одликува со 5 метри.
Cuttable секоја 3 Led диоди по барање pratical
Долг животен век 50,000+ часа
Флексибилна лента за curving околу наведнува
Ултра-светли но работи на ниски температури
Назад со 3 M двојно страна селотејп
Сертификација : CE/ Ro HS /3 C
Ниска потрошувачка на енергија
ПАКУВАЊЕ :
1set=(1*5meters/тркалаат+1*12 V 6 A Адаптер+1*Женски DC конектор)

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Ладна Бела, Топло Бела
Тип На Објект:
Лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
сертификација:
CCC,CE,RoHS
LED Чип Модел:
SMD5630
Напон:
12V
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Лента тип:
SMD
Потрошувачка на енергија (W/m):
11.52 W/m
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Број На Модел На:
led лента 5630
Бренд Име:
Aixy
Спецификации (монистра светлина / m):
60pcs
Име:
led лента сет
Примена:
Во Затворен Простор &Отворено За Декорација
LED КОЛИЧИНА:
60led/m
Водоотпорен:
IP22
Пакет:
1set/многу
превозот:
Free Mail
Сертификат:
CCC/RoHS/CE
Должина:
5m
R

Производи во категоријата