.

.

EMK Злато 1m/2м/3м 3,5 мм OD6.0 Дигитален Аудио Оптички Оптички Влакна Кабел Toslink SPDIF Кабелот HD Врска Кабел

EMK Злато 1m/2м/3м 3,5 мм OD6.0 Дигитален Аудио Оптички Оптички Влакна Кабел Toslink SPDIF Кабелот HD

DEN 288.00
DEN 320.64
-10 %
Достапност

Опис На Производот
OD6.0 Toslink Кабел Дигитален Оптички Аудио Кабел Оптички Влакна Кабел
Опис :
Објектот е ОД 6.0 mm toslink машки да toslink машки аудио влакна кабел.
Овој оптички влакна кабелот се поврзува на вашиот ДВД, ВИДЕО, CD, МИНИ Диск, итн, и тоа ви дава најчистите можно сигнал, дури и во екстремни нивоата на јачината на звукот.
Апликации :
ЗВУК БАР, Blu Ray Играч, Мини Дискови, CD, DVD, DAT, MP4 со целосно збогатен и детални квалитет на звукот!
Карактеристики :
1. Високо-автопат, Висока Чистота Широк Бенд Сигнал на Пренос
2. Линијата е мека, свиткување отпор
3. На слабеењето е помалку од 0.2 d B по метар
Спецификација :
Боја : Како на сликата
Приклучокот : Пластика
Диригент : OD 6.0 mm
Кабел Должина : 1m, 1.5 м,2m, 3m прибл
Конектори : Toslink Машки да Toslink Машки

Должина на кабел:
1m, 1.5 м, 2m, 3m
боја:
Злато
Бренд Име:
CY
Пакет:
Yes
Тип:
Кабел Адаптер
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
EMK-013
Пол:
Машко-Машки
надворешниот дијаметар:
OD 6.0 mm
Конектор A:
Оптички Интерфејс
Конектор Б:
Оптички Интерфејс
Тип:
Оптички Влакна Кабли
R

Производи во категоријата