.

.

СП Compact Flash Merory Картичка за да 44pin 2.5 Инчен IDE Хард Диск SSD Конвертор Адаптер

СП Compact Flash Merory Картичка за да 44pin 2.5 Инчен IDE Хард Диск SSD Конвертор Адаптер

DEN 220.00
DEN 239.52
-8 %
Достапност

Со овој адаптер, што ќе ја замени HDD со СП картичка како SSD. Одличен за Лаптоп со IDE слот и мини-ITX
Тип I, II & Microdrive Compact Flash поддржани Скокач Избор за Господар/Роб
Поддршка на сите ФИКСНИ ДИСК РЕЖИМ СП картичка на пазарот Работат во ВИСТИНСКА IDE РЕЖИМ и поддршка на UDMA режим
Бутабилен на било кој Оперативен Систем, на пр. Linux, DOS и Windows
ВНИМАНИЕ!!!UDMA бара Поддршка од вашиот Лаптоп bios-от, исто така, и на СП картичка

Должина на кабел:
Адаптер
Бренд Име:
CY
Пакет:
Yes
Тип:
Кабел Адаптер
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
EP-054
R

Производи во категоријата