.

.

Акрилик свадба покана прилагодено фенси форма

Акрилик свадба покана прилагодено фенси форма

DEN 14352.00
Достапност

Како и сите налози се персонализирани,обработка на време ќе се разликуваат. Ако сакате да видите како вашата покана ќе ви се допадне,ве молам да ми испрати вашата покана текстот,и јас ќе го направи примерок со оваа информација. Јас ќе дизајн на вметнете за вас, со користење на различни украси и фонтови за да се создаде вашата посакувана покани.Јас ќе печати на картичката и да се соберат.
Примероци може да се прилагоди.Примерок на одлуки е бесплатно, ако сакате да го видите вистинското примерок,вие само треба да плаќаат за превозот. Ќе се потврди на преглед на дизајнот. Ве молиме да ми кажете количината ви треба, и ставете ја вашата цел во прв план. Ние исто така може да создаде beatiful појавување на стационарни вклучувајќи :
- NIELSEN картички
- Кои сакаат добро картички
- Гостин информации картички
- Место картички
- Менија
Табела Број Картички
- Седење Планови
- Бонбони Кутија
1.Јас ви испрати покана пакет и да ти кажам следење на број.
DHL Бесплатен Превозот!!! Материјали : 3мм дебели акрилик Покана Големина : 128x180mm,120gsm pearlised хартија или мат хартија Сет вклучува 1 акрилик покана+1 плик+1 плик печат Акрилик : транспарентна Печатење боја : бела или прилагодено Печатење такса е вклучена Ние може да го прилагодите овој покани до стилот на вашата свадба плик боја : бела,off-бела,светло праска,црна,злато,или занает хартија
Ако ви е потребен квантитет, како 60pcs или 110pcs,ве молиме контактирајте ме за да ја прилагодите цена.

боја:
со исклучување на бело, со бел плик
Бренд Име:
Carahandmade
Музика:
No
празник:
Свадба,Свадба & Ангажирање,Роденден
Број На Модел На:
CA0619
Стил:
Фестивали
Шема:
Виткање Тип
is_customized:
Yes
R

Производи во категоријата