.

.

Топла продажба 150Pcs Јасно 100mm 2:1 Топлина се Смалуваат Цевки Транспарентен Полиолефин Цевка Sleeving Заврши Wire Кабел

Топла продажба 150Pcs Јасно 100mm 2:1 Топлина се Смалуваат Цевки Транспарентен Полиолефин Цевка Sleeving

DEN 288.00
Достапност


6378 Повеќе
150 Pcs Јасно 100mm 2 : 1 Топлина се Смалуваат Цевки Полиолефин Транспарентен Цевка Sleeving Заврши Жица за Полнење Кабел
Функција :
1. Овој оглас е за фабриката заградени асортиман на 150 парчиња на Полиолефин Топлина се Смалуваат Цевки.
2. Тоа е 2 : 1 се намали соодносот и е и УЛ & АДС уверение за до 600 V @125 Степен Centigrade.
3. Компактниот проѕирен складирање кутија со лиен се фати за да се спречи spillage како и прегради означени со големина го прави овој корисен елемент за Техничар или Hobbyist работа клупата или комбе.
4.Тоа е, исто така, Ro HS Согласност.
Спецификација :
Боја : Јасно
Количина : 150 Pcs
Shrinkable : 2 : 1
Дијаметар : 1.5 мм, 2,5 mm, 3.0 mm, 5.0 мм, 6.0 mm, 10.0 mm
Минимална Намалување Temp : +70°C
Целосна Намалување Temp : +110°C максимум
Запаливост : Пламен Retardant
Обезбедени Формат (круг или стан) : Производ е обезбеден круг
Сечење Метод : Ножици или остар нож
Одобрување : UL & АДС Уверение , Ro HS Согласност
Сет Вклучува :
50pcs φ1.5x100mm
30pcs φ2.5x100mm
30pcs φ3.0x100mm
20pcs φ5.0x100mm
10pcs φ6.0x100mm
10pcs φ10.0x100mm
Пакетот Вклучува :
1x 150 Pcs(6 големини) 2 : 1 Топлина се Смалуваат Цевки
1x Кутија

Број На Модел На:
Топлина Се Смалуваат Цевки
is_customized:
Yes
Материјал:
ПВЦ
Тип:
Топлина Shrinkable
is_customized:
Yes
Материјал:
Полиолефин
Тип:
Топлина Shrinkable
боја:
Јасно
Shrinkable:
2
Минимална Намалување Temp:
+70°C
Формат:
Круг
R

Производи во категоријата