.

.

Висок квалитет 150Pcs Жица Црна Случај Поставите на топлина се намали цевки Заврши Цевка Избрани Ракави

Висок квалитет 150Pcs Жица Црна Случај Поставите на топлина се намали цевки Заврши Цевка Избрани Ракави

DEN 114.72
Достапност


6379 Повеќе
Опис :
150x Жица Црна Случај Поставите на Топлина Shrink Wrap Цевка Избрани Ракави
Спецификација :
Боја : црна
Материјал : Полиолефин
Запаливост : Пламен Retardant
Одобрување : UL Одобрени
Обезбедени формат (круг или стан) : Производ се добива рамен
Сечење метод : Ножици или остар нож
Голема колекција на топлина се смалуваат цевки, 8 Спецификации
Обезбедени внатрешен дијаметар : 2.0 mm, 2,5 mm, 3.5 мм, 5.0 мм, 6.0 mm , 8.0 mm, 10.0 мм, 13.0 mm минимум
Целосно shrunk внатрешен дијаметар : 1.0 mm, 1.25 мм, 1.75 mm, 2,5 mm, 3.0 mm, 4.0 mm, 5.0 мм, 6.5 mm максимум
Затегнувачка цврстина : 10.4 Mpa
Минимална Намалување Temp : +70°C
Целосна Намалување Temp : +110°C максимум
Температурата на работа : -55°C до +125°C
Dielectric сила : 15 k V/mm
Производство спецификација : ISO9001
Намалување Сооднос : 2 : 1 (ќе се намали максималната да 1/2 својата доставени дијаметар)
Пакетот Вклучува :
1 x Заградени Топлина се Смалуваат Цевки(150 Pcs)

Тип:
Топлина Shrinkable
Број На Модел На:
Топлина Се Смалуваат Цевки
Материјал:
ПВЦ
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
Топлина Се Смалуваат Цевки
Тип:
Изолација Sleeving
Номинална Напон:
Други
боја:
Црна
Спецификација:
8
R

Производи во категоријата