.

.

QSJ-жешка продажба на Мултифункционален месо машина машина, 500 КИЛОГРАМИ /ЧАС, месо slicer месо dicing

QSJ-жешка продажба на Мултифункционален месо машина машина, 500 КИЛОГРАМИ /ЧАС, месо slicer месо dicing

DEN 58512.00
Достапност

Ножеви изработен од специјален нерѓосувачки челик материјал, цврстина е 52 степени, издржливи. Оваа машина е подобрен врз основа на оригиналната стариот модел, шасија донесува целосна нерѓосувачки челик, frameless структура antirust ефект е подобро; База имаше четири тркала, се движи на повеќе флексибилни, повеќе непречено.55 k W * 2
(напон ) : 110/220/380 v
( спецификација ) : 530 * 510 * 860 мм
(Нето тежина ) : 78 (kg)
( практична спектар ) : преработка на месо растенија опрема, Кинески храна продавници
Посебна забелешка : закорави од не ' рѓосувачки челик сечилото машини за нерѓосувачки челик школка. стандардниот тип и Нерѓосувачки челик тип , сите функцијата е иста , и машина школка е од нерѓосувачки челик, исто така ,само мала разлика е како подолу :
О : стандардниот тип : сите нож во собата е од не ' рѓосувачки челик
Б : нерѓосувачки челик тип : не се сите knifet постави е од не ' рѓосувачки челик ,само со нож од нерѓосувачки челик
. Во внатрешноста на машината е опремена со сигурност заштита прекинувач, кога алатка за сечење изложени, self-locking машина не може да започне, со цел да се заштити безбедноста. Дел од преносот е црв опрема за пренос. На влезот должина 145 mm, 80 мм широк.
QSJ-жешка продажба на Мултифункционален месо машина машина, 500 КИЛОГРАМИ /ЧАС, месо slicer месо dicing
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на
колет ,ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Describtion :
QJS - серија на вертикална верзија, едно време исечете го месото во свила, двоен мотор, може да се контролира одделно, делите парче, свила повторно се сече на коцки.

боја:
стандардниот тип, од не ' Рѓосувачки челик тип
Функција:
Сечење,Сечкање,Мелење,Сечење
Бренд Име:
ZJMZYM
сертификација:
CE
Додатоци:
Сечкање / Мешање На Ножот
Број На Модел На:
QSJ-A
Напон (V):
110V /220V /380V
Моќност (W):
0.55 KW*2
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Делокруг на примена:
Преработка на месо растенија опрема, Кинески храна продавница опрема
стандардна Дозвола:
20mm (може да се направи за да цел специјални )
Се Намали Дебелината:
2.5-20mm(може да се направи за да цел специјални )
Број На Производ:
G131
Производот се користи:
Намалување свинско/намалување на месо
Нето тежина:
78kg
Големина:
530 * 510 * 860 мм
R

Производи во категоријата