.

.

НОВИ Инјектор за Гориво (6) ЗА FITPeugeot 505 За 2,8 L V6 0280150725 1987-1988

НОВИ Инјектор за Гориво (6) ЗА FITPeugeot 505 За 2,8 L V6 0280150725 1987-1988

DEN 5184.00
Достапност


Ефектот на бензин инјектор,
Млазницата е еден од клучните делови на моторот, неговите работни услови директно ќе влијаат врз перформансите на моторот. Млазницата работа е добро или лошо, моќта на секој мотор игра фундиментална улога. Сиромашните ќе предизвика гориво млазницата работа, така што цилиндар внатрешниот производ јаглерод сериозни, цилиндар, клипот прстен истроши побрзо, што резултира во нестабилна неактивен брзина, потрошувачката на гориво се зголеми, забрзување на немоќните, тешко е да се почне и да се емисија s надмине стандард; сериозен ќе биде целосно блокиран млазницата, моторот штета.
НОВИ Инјектор за Гориво (6) ЗА FITPeugeot 505 За 2,8 L V6 0280150725 1987-1988

Бренд Име:
EAPENERGY
Година:
1987-1988
Објектот Ширина:
3cm
Зафатнина:
2800cc
Објектот Висина:
2cm
Објектот Должина:
12cm
Име На Модел:
0280150725
Објектот Дијаметар:
2cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Специјални Функции:
инјектор за гориво
Тип На Објект:
Гориво Снабдување & Третман
Објектот Тежина:
0.1kg
Нема. на Цилиндри:
6 Цилиндри
инјектор за гориво:
инјектор за гориво
R

Производи во категоријата