.

.

НОВИ Инјектор за Гориво (8) ЗА FITFord Екскурзија Mustang E-150 E-250 E-350 F-150 4.6 L 5.0 5.4 L L 5.8 L V8 0280150943 2001-2005

НОВИ Инјектор за Гориво (8) ЗА FITFord Екскурзија Mustang E-150 E-250 E-350 F-150 4.6 L 5.0 5.4 L L 5.8

DEN 3264.00
Достапност


Ефектот на бензин инјектор,
Млазницата е еден од клучните делови на моторот, неговите работни услови директно ќе влијаат врз перформансите на моторот. Млазницата работа е добро или лошо, моќта на секој мотор игра фундиментална улога. Сиромашните ќе предизвика гориво млазницата работа, така што цилиндар внатрешниот производ јаглерод сериозни, цилиндар, клипот прстен истроши побрзо, што резултира во нестабилна неактивен брзина, потрошувачката на гориво се зголеми, забрзување на немоќните, тешко е да се почне и да се емисија s надмине стандард; сериозен ќе биде целосно блокиран млазницата, моторот штета.
НОВИ Инјектор за Гориво (8) ЗА FITFord Екскурзија Mustang E-150 E-250 E-350 F-150 4.6 L 5.0 5.4 L L 5.8 L V8 0280150943 2001-2005

Година:
2001-2005
Зафатнина:
4600cc 5000cc 5400cc 5800cc
Објектот Должина:
12cm
Објектот Дијаметар:
2cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Бренд Име:
EAPENERGY
Име На Модел:
0280150943
Објектот Ширина:
3cm
Специјални Функции:
инјектор за гориво
Тип На Објект:
Гориво Снабдување & Третман
Објектот Висина:
2cm
Објектот Тежина:
0.1kg
Нема. на Цилиндри:
8 Цилиндри
инјектор за гориво:
инјектор за гориво
R

Производи во категоријата