.

.

Врвен Квалитет Viltrox Преносни DC-50 HD Clip-за LCD 5inch Следат Широк Приказ на HDMI Кабел со Носи Торба за dslr фото Камера DV

Врвен Квалитет Viltrox Преносни DC-50 HD Clip-за LCD 5inch Следат Широк Приказ на HDMI Кабел со Носи

DEN 4128.00
DEN 4586.88
-10 %
Достапност

9 во
Пакет тежина : 499g / 1.
Таму е исто така пиксели зголемување и ѕирка објект кој ќе обезбеди точни фокус се потврдува.
Со два прилагодување на агол чевли адаптери, која вклучувајќи стандард и за Sony чевли.6 во(со sunshield)
Објектот тежина : 251g / 8.1 оз
Пакет Листата :
1 * Монитор со Sunshield
1 * Hotshoe Адаптери
1 * HDMI Кабел
1 * Торба За Носење
1 * Прирачник За Корисникот(Chinese & English).
Viltrox Преносни DC-50 HD Clip-за LCD 5inch Следат Широк Приказ
Карактеристики :
Viltrox DC-50 Clip-за LCD Монитор помага фото ентузијасти и videographers пука високо-квалитетни HD видео снимки.
Широк агол на гледање LCD екран.
Работи со батерија на NP-FM500 H(не е вклучен) или адаптер.
Moveable чевли адаптер им овозможува лесно отстранување, кога со помош на камера која има за автоматско заклучување додаток чевли.
Спецификации :
Модел : DC-50
Боја : Црна
Операција температура : +0 до +40°C (+32 до +104°F)
Продавница температура : -20 до +60°C (-4 до +140°F)
Компатибилен батерија : Наплаќа батеријата NP-FM500 H (не се вклучени)
Големината на ЛЦД екранот : 5inch
Резолуција : 800 * 480 пиксели
Говорник : Да
Влез порта : HDMI * 2; AV; DC ВО; USB
Излезна порта : 3.9 оз
Пакет големина : 15.
Со количка за сонце штит и носи торба.
DC-50 има два HDMI приклучоци и еден AV џек да се добие видео сигналот од камерата; на блендата ослободување џек успеси за контрола на снимање кога DC-50 epitaxial камерата LCD дисплеј.

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
DC-50
Бренд Име:
VILTROX
боја:
Црна
превозот:
Безбеден и Брз
перформанси:
силна и стабилна
Големината на ЛЦД екранот:
5 инчен
Резолуција:
800 * 480 пиксели
R

Производи во категоријата